Hlavní navigace

Do Česka dorazilo Android Pay. Umožní zaplatit mobilem

I v českých luzích a hájích konečně přistála technologie Android Pay, která umožňuje jednoduché placení smarphonem, ale i chytrými hodinkami (smartwatch). Jedinou podmínkou je NFC čip a podporovaná platební karta. Máte tu pravou?
Martin Tábor 14. 12. 2017

Sdílet

Možnost platit mobilním telefonem nabízí některé české banky již pár let, ale žádná zatím nespolupracovala s Android Pay. Přesněji řečeno, dosavadní technologie staví na virtuální mobilní kartě a mobilní aplikaci konkrétní banky. Ta se posléze stará o komunikaci s bezkontaktním platebním terminálem prostřednictvím NFC čipu smartphonu. Android Pay je však mnohem univerzálnější a především má širokou celosvětovou podporu.

Android Pay – ilustrační obrázek

V Česku máme zatím 4 banky, které se rozhodly vsadit na Google:

  • mBank,
  • MONETA,
  • J&T Banka
  • a 5. prosince se přidala i Komerční banka.

Android Pay vlastně funguje podobně jako PayPal a to v tom smyslu, že platformě nadiktujete údaje ze své platební karty, avšak obchodníkům a e-shopům posléze již technicky platí Google a číslo vaší karty vůbec nepředává. Karta je zkrátka navázána na váš účet, Google si z ní strhne peníze a přepošle dále. Pomocí Android Pay jde platit opět bezkontaktně na terminálech, ale i na internetu a Google Play.

Zdroj: android.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty