Hlavní navigace

Digitex a Interkamera 2009 - To nejzajímavější z akce

Lukáš Voříšek

Největší mezinárodní veletrh her a digitální zábavy v České Republice je již v plném proudu. Pokud se stále nemůžete rozhodnout zda akci navštívit, máme pro vás ukázku toho nejzajímavějšího, co lze na akci vidět a především vyzkoušet.

Sdílet

Největší mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a zábavy na našem území Digitex probíhá v těchto dnech spolu s Interkamerou 2009 na brněnském výstavišti. Akce trvá pouze  do této neděle a tak již nezbývá mnoho času na její návštěvu. Konkrétně vše naleznete v areálech B a C na výstavišti BVV. Otevírací čas je od 9:00 do 18:00 a tak máte téměř celý den k prozkoumání všeho zajímavého co zde lze nalézt.

Digitálně na akci samozřejmě nechybí a tak zde pro vás máme první ochutnávku toho nejzajímavějšího, ať již herních novinek, herní zákoutí, nebo naprostých unikátů, jako jsou modované  PC skříně a extrémní přetaktování procesorů a grafik v podání HW serveru PCTuning.

<p>&#160;</p>

Hoši z PCTuningu jsou mezi těmi co dělají největší show, nejen modované skříně, ale také extrémní přetaktování (overclocking) za pomocí tekutého dusíku.

V pavilonu B se koná převážná část veletrhu, přednášky, výstavy fotografií a techniky, pařanský Wii koutek od Nintenda, focení modelek a představování nových výrobků firem jako je Eset a Zoner. Velkým překvapením byla obrovská plocha, kterou si pronajala Čína. Ano čtete správně, propagovat čínskou techniku typu napodobenin netbooků Esus Eee, Iphonů a spousty podobných zařízení je přinejmenším zábavné a není se čemu divit, že tam mnoho lidí nenaleznete.

<p>&#160;</p>
   
<p>&#160;</p>

Nutno dodat, že CHINA má dle mého názoru v tomto pavilonu asi největší prostor a tak pokud máte rádi nízkou kvalitu za nízkou cenu určitě navštivte jejich stánky :-)

U Esetu vás přivítají velmi hezké "zdravotní sestry", které vám s úsměvem poskytnou informace o produktech společnosti Eset a můžete si také nakoupit jeden z nejlepších antivirů ze velmi nízkou cenu. Zoner naopak tuto akci pojal formou představení nového softwaru pro úpravu fotografií  - Zoner photo studio 12.

<p>&#160;</p>

Představení se koná zábavnou formou přednášek, kde zástupci firmy popisují funkce programu a vysvětlují jak co s novým Zonerem vytvořit.

Společnost Nintendo se svým pařanským koutkem mile překvapila a díky spoustě konzolí Wii si bez dlouhého čekání můžete zkusit zahrát jednu ze sportovních her pomocí různých ovladačů od volantu přes klasický Wii ovladač po "vyrovnávací tlakovou podložku".

<p>&#160;</p>

Nudit se na Digitexu určitě nebudete. Wii, spousta dalších simulátorů a další herní HW pecky , nejen to na návštěvníka čeká.

V druhém pavilonu se koná velkolepá akce World GameMaster Tournament, spolu s představením produktů firmy Asus, který je hlavním sponzorem a je to opravdu znát na jinou značku v tomto pavilonu snad ani nenarazíte. To však Asus naštěstí kompenzuje kvalitou a širokou škálou svých produktů. K vidění je například nejvýkonnější grafická karta současnosti Asus Mars, netbooky, herní notebooky a spousta dalšího především herního hardwaru. Celá akce je dále doplněna o spoustu soutěží, ve kterých lze vyhrát např. grafické karty, originální hry, nebo operační systém od Microsoftu.

<p>&#160;</p>
   
<p>&#160;</p>

Pro případ, že by si někdo chtěl odpočinout je zde tzv. relax zona s křesly Wegget, na kterých si může každý odpočinou a vyzkoušet notebooky s extrémní výdrží Asus řady UL a herní série notebooků řady G. K odreágování také skvěle poslouží spousta stolních fotbálků.

<p>&#160;</p>

Na podiu WGT můžete vidět spoustu hráčů, kteří mají 2 monitory. První před sebou a druhý na zemi, aby i diváci mohli sledovat jak každý z profigamerů hraje. To vše komentuje a na dvě velká plátna promítá komentátor.

WGT probíhá na velké ploše a podiu, kde je několik počítačů, na kterých se konají finálová kola a klanové duely. Všechny hry jsou komentovány zkušeným komentátorem a díky tomu je atmosféra při souboji hráčů opravdu jedinečná.

<p>&#160;</p>
 
<p>&#160;</p>

Již zmiňovaný stánek PCTuningu, kde je k vidění show s kapalným dusíkem a upravené PC skříně od Stoobiho.

Opravdovou peckou je pak "stan" od Asusu plný výkonných PC s 3D hardwarem 3D Vision od nVidie. Zde si také můžete zahrát v 3D prostředí takové herní pecky a novinky jako je NFS Shift, Batman Arkham Asilum a Dragon Age Origins.

<p>&#160;</p>
    
<p>&#160;</p>

Uvnitř je k dispozici spousta PC na kterých si můžete opravdu skvěle zapařit a vychutnat si ten nejlepší herní požitek současnosti.

 

<p>&#160;</p>
   
<p>&#160;</p>

Jste-li fanouškem závodních aut, nebo formule 1 jistě vás potěší možnost projet se v herních simulátorech a upraveném kokpitu formule 1.

 Závěr

Všechno se do článku vejít nemohlo, ale zajímavého toho je mnohem víc. Nutno také dodat, že překrásné jsou tu také hostesky a modelky, které si můžete vyfotit. Velkým překvapením byla Česká Miss 2009 Iveta Lutovská, kterou jste dnes mohli spatřit v pavilonu B, kde se koná Interkamera.

V nejbližších dnech se můžete těšit na další články a také malou perličku v podobě fotočlánku, kde budou vyfoceny krásné hostesky a modelky odtud z brněnského výstaviště. Celkově bych zatím akci označil za celkem úspěšnou a pokud ještě nemáte žádný program na víkend, určitě navštivte Digitex s Interkamerou. Rozhodně nebudete litovat.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty