Hlavní navigace

Digitex a Interkamera 2009 - To nejzajímavější z akce

Lukáš Voříšek

Největší mezinárodní veletrh her a digitální zábavy v České Republice je již v plném proudu. Pokud se stále nemůžete rozhodnout zda akci navštívit, máme pro vás ukázku toho nejzajímavějšího, co lze na akci vidět a především vyzkoušet.

Sdílet

Největší mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a zábavy na našem území Digitex probíhá v těchto dnech spolu s Interkamerou 2009 na brněnském výstavišti. Akce trvá pouze  do této neděle a tak již nezbývá mnoho času na její návštěvu. Konkrétně vše naleznete v areálech B a C na výstavišti BVV. Otevírací čas je od 9:00 do 18:00 a tak máte téměř celý den k prozkoumání všeho zajímavého co zde lze nalézt.

Digitálně na akci samozřejmě nechybí a tak zde pro vás máme první ochutnávku toho nejzajímavějšího, ať již herních novinek, herní zákoutí, nebo naprostých unikátů, jako jsou modované  PC skříně a extrémní přetaktování procesorů a grafik v podání HW serveru PCTuning.

Hoši z PCTuningu jsou mezi těmi co dělají největší show, nejen modované skříně, ale také extrémní přetaktování (overclocking) za pomocí tekutého dusíku.

V pavilonu B se koná převážná část veletrhu, přednášky, výstavy fotografií a techniky, pařanský Wii koutek od Nintenda, focení modelek a představování nových výrobků firem jako je Eset a Zoner. Velkým překvapením byla obrovská plocha, kterou si pronajala Čína. Ano čtete správně, propagovat čínskou techniku typu napodobenin netbooků Esus Eee, Iphonů a spousty podobných zařízení je přinejmenším zábavné a není se čemu divit, že tam mnoho lidí nenaleznete.

   

Nutno dodat, že CHINA má dle mého názoru v tomto pavilonu asi největší prostor a tak pokud máte rádi nízkou kvalitu za nízkou cenu určitě navštivte jejich stánky :-)

U Esetu vás přivítají velmi hezké "zdravotní sestry", které vám s úsměvem poskytnou informace o produktech společnosti Eset a můžete si také nakoupit jeden z nejlepších antivirů ze velmi nízkou cenu. Zoner naopak tuto akci pojal formou představení nového softwaru pro úpravu fotografií  - Zoner photo studio 12.

Představení se koná zábavnou formou přednášek, kde zástupci firmy popisují funkce programu a vysvětlují jak co s novým Zonerem vytvořit.

Společnost Nintendo se svým pařanským koutkem mile překvapila a díky spoustě konzolí Wii si bez dlouhého čekání můžete zkusit zahrát jednu ze sportovních her pomocí různých ovladačů od volantu přes klasický Wii ovladač po "vyrovnávací tlakovou podložku".

Nudit se na Digitexu určitě nebudete. Wii, spousta dalších simulátorů a další herní HW pecky , nejen to na návštěvníka čeká.

V druhém pavilonu se koná velkolepá akce World GameMaster Tournament, spolu s představením produktů firmy Asus, který je hlavním sponzorem a je to opravdu znát na jinou značku v tomto pavilonu snad ani nenarazíte. To však Asus naštěstí kompenzuje kvalitou a širokou škálou svých produktů. K vidění je například nejvýkonnější grafická karta současnosti Asus Mars, netbooky, herní notebooky a spousta dalšího především herního hardwaru. Celá akce je dále doplněna o spoustu soutěží, ve kterých lze vyhrát např. grafické karty, originální hry, nebo operační systém od Microsoftu.

   

Pro případ, že by si někdo chtěl odpočinout je zde tzv. relax zona s křesly Wegget, na kterých si může každý odpočinou a vyzkoušet notebooky s extrémní výdrží Asus řady UL a herní série notebooků řady G. K odreágování také skvěle poslouží spousta stolních fotbálků.

Na podiu WGT můžete vidět spoustu hráčů, kteří mají 2 monitory. První před sebou a druhý na zemi, aby i diváci mohli sledovat jak každý z profigamerů hraje. To vše komentuje a na dvě velká plátna promítá komentátor.

WGT probíhá na velké ploše a podiu, kde je několik počítačů, na kterých se konají finálová kola a klanové duely. Všechny hry jsou komentovány zkušeným komentátorem a díky tomu je atmosféra při souboji hráčů opravdu jedinečná.

 

Již zmiňovaný stánek PCTuningu, kde je k vidění show s kapalným dusíkem a upravené PC skříně od Stoobiho.

Opravdovou peckou je pak "stan" od Asusu plný výkonných PC s 3D hardwarem 3D Vision od nVidie. Zde si také můžete zahrát v 3D prostředí takové herní pecky a novinky jako je NFS Shift, Batman Arkham Asilum a Dragon Age Origins.

    

Uvnitř je k dispozici spousta PC na kterých si můžete opravdu skvěle zapařit a vychutnat si ten nejlepší herní požitek současnosti.

 

   

Jste-li fanouškem závodních aut, nebo formule 1 jistě vás potěší možnost projet se v herních simulátorech a upraveném kokpitu formule 1.

 Závěr

Všechno se do článku vejít nemohlo, ale zajímavého toho je mnohem víc. Nutno také dodat, že překrásné jsou tu také hostesky a modelky, které si můžete vyfotit. Velkým překvapením byla Česká Miss 2009 Iveta Lutovská, kterou jste dnes mohli spatřit v pavilonu B, kde se koná Interkamera.

V nejbližších dnech se můžete těšit na další články a také malou perličku v podobě fotočlánku, kde budou vyfoceny krásné hostesky a modelky odtud z brněnského výstaviště. Celkově bych zatím akci označil za celkem úspěšnou a pokud ještě nemáte žádný program na víkend, určitě navštivte Digitex s Interkamerou. Rozhodně nebudete litovat.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty