Hlavní navigace

Devítiletý programátor iPhone aplikací

David Sillmen

Devítiletý Singapuřan Lim Ding Wen vstoupil do dějin coby nejmladší programátor aplikací pro iPhone - a to s velkým odstupem. Jeho prográmek si stáhly už 4000 lidí a už připravuje další.

Sdílet

Něco takového se skutečně jen tak nevidí. Ale devitíletý žák základní školy Lim Ding Wen ze Singapuru skutečně programuje jako o závod. A nejsou to nějaké hlouposti, nýbrž plnohodnotné aplikace pro iPhone, které potom využívají tisíce lidí. Například jeho dosud nejúspěšnější projekt Doodle Kids si stáhlo a zaplatilo už více jak čtyři tisíce lidí, což je poměrně slušný úspěch. Jedná se o grafickou aplikaci, která umožňuje skládat čtverce, trojúhelníky a kotouče a následně je automaticky rozanimuje. Lim program napsal pro své malé sestry, ale byl tak kvalitní, že ho mohl vypustit do světa.

<p>&#160;</p>

Lim Ding Wen se s počítačem poprvé setkal ve dvou letech. V sedmi letech se začal učit programování a od té doby si slušně osvojil šest programovacích jazyků. Přitom stihl dokončit už asi dvacet vlastních projektů. Jeho otec je také programátorem aplikací pro iPhone. Takže se synem předhánějí, čí prográmek bude úspěšnější. A Lim nehodlá zůstat pozadu – už chystá svůj další kousek, tentokrát závodní hru Invader Wars.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty