Hlavní navigace

Dashlane - bezpečný správce hesel a osobních údajů

Nemůžete si vzpomenout na přihlašovací údaje k webovým stránkám? Nevíte, kam bezpečně poznamenat citlivé údaje, aby k nim nikdo nepovolaný nezískal přístup? Aplikace Dashlane nabízí řešení.
Roman Polášek 29. 8. 2014

Sdílet

S narůstajícím počtem služeb a webových stránek, které dnes každý používá, roste i potřeba bezpečné evidence přihlašovací údajů a dalších informací. Jejich množství totiž převyšuje možnosti naší paměti a jejich ztráta je vždy dost nepříjemná.

Správnou cestou, jak evidovat tyto údaje, není papír a ani obyčejný textový dokument v počítači. Tyto údaje je třeba uložit bezpečně, aby se k nim nikdo kromě vás nemohl dostat. Správců hesel existuje na trhu již mnoho, což se velmi kladně projevuje na nabídce funkcí, které nabízejí. U těch nejlepších se tak můžeme setkat nejen s kvalitní evidencí přihlašovacích údajů, ale i poznámek, informací o platebních kartách, dokladech a s možností synchronizace mezi více zařízeními, automatickým vyplňováním formulářů na webových stránkách a sdílením hesel s dalšími osobami. Mezi nejlepší správce hesel patří i aplikace Dashlane. V základní verzi je nabízena zdarma a poskytuje opravdu vše, na co si lze vzpomenout. Jedinou nevýhodou je absence češtiny.

Instalace, která vše zařídí

Aplikaci si můžete stáhnout z odkazu pod článkem ze Stahuj.cz. K dispozici je verze jak pro Windows, tak i Mac OS. Instalace je velmi snadná a před jejím začátkem vám krátký popis vysvětlí vše, co aplikace provede. Rovněž si můžete vybrat, do kterých z nainstalovaných internetových prohlížečů nainstaluje svůj doplněk, který vám poté umožní snadnější vyplňování formulářů na webových stránkách.

<p>Krátké vysvětlení toho, co instalací aplikace získáte</p>

Krátké vysvětlení toho, co instalací aplikace získáte

Krátké vysvětlení toho, co instalací aplikace získáte | Při instalaci si můžete zvolit i prohlížeče, do kterých se bude aplikace integrovat

Abyste mohli aplikaci používat, je třeba si po dokončení instalace vytvořit bezplatný účet. Aplikace vás k tomu vyzve po prvním spuštění. Stačí pouze zadat emailovou adresu a zvolit si dostatečně silné heslo. Toto heslo je důležité nezapomenout, protože bude sloužit jako přístupové heslo ke všem vašim uloženým údajům. Později už jej nebude možné obnovit.

<p>Na úvod je třeba vytvořit si bezplatný účet</p>

Na úvod je třeba vytvořit si bezplatný účet

Na úvod je třeba vytvořit si bezplatný účet | K vytvoření účtu stačí jen emailová adresa a volba hlavního hesla, které bude dostatečně silné

Po úspěšném dokončení registrace vás aplikace vyzve k povolení nainstalovaných doplňků ve webových prohlížečích. Poté je na jednoduchém formuláři ukázána možnost, jak aplikace dokáže uložit zadaná data do formulářů pro jejich budoucí použití. Pokud si je aplikace zapamatuje, ukáže ve formulářovém poli ikonu programu, jejímž prostřednictvím můžete data vyplnit bez nutného zadávání.

<p>Webové formuláře budete moci nechat automaticky vyplňovat</p>

Webové formuláře budete moci nechat automaticky vyplňovat

Webové formuláře budete moci nechat automaticky vyplňovat

Možnosti evidence údajů

Po tomto začátku už je možné začít naplno pracovat se samotnou aplikací a vložit do ní vaše údaje. V hlavním okně se jistě lehce vyznáte. Při levém okraji naleznete menu, které obsahuje položky všech údajů, které můžete v aplikaci spravovat. Patří mezi ně přihlašovací údaje, poznámky, platební údaje, nákupy, informace o vás a osobní doklady.

<p>Přidání nových přihlašovacích údajůPřidání nových přihlašovacích údajů</p>

Přidání nových přihlašovacích údajůPřidání nových přihlašovacích údajů

Přidání nových přihlašovacích údajů

<p>V aplikaci snadno ochráníte i informace o vašich platebních kartách</p>

V aplikaci snadno ochráníte i informace o vašich platebních kartách

V aplikaci snadno ochráníte i informace o vašich platebních kartách

Mezi všemi údaji lze vyhledávat. Navíc každý z nich můžete ještě ochránit hlavním heslem, aby jej bez něj nebylo možné zobrazit, i když máte aplikaci otevřenou. Mezi další speciální funkce patří přehled o vašich heslech, který dokáže měřit úroveň zabezpečení vašich údajů. Dokáže upozornit hlavně na slabá či stejná hesla, která je vhodné změnit.

<p>Jednoduchý přehled o síle hesel</p>

Jednoduchý přehled o síle hesel

Jednoduchý přehled o síle hesel

Mezi další výhody programu patří možnost zvolit jiné osoby, které mohou získat přístup k vašim údajům v případě nouze. Poměrně netradiční je i nabídka sdílení hesel a poznámek s ostatními lidmi, což v jistých situacích může přijít vhod.

<p>Údaje je možné importovat také z prohlížečů nebo jiných aplikací</p>

Údaje je možné importovat také z prohlížečů nebo jiných aplikací

Údaje je možné importovat také z prohlížečů nebo jiných aplikací

Na více zařízeních současně

Aplikace je dobře připravena na dnešní dobu a nabízí i verzi pro zařízení s iOS a systémem Android. Všechna zařízení mohou být samozřejmě připojena ke stejnému účtu a databáze s údaji je synchronizována, takže vždy budete mít k dispozici veškerá svá data, bez ohledu na zařízení, ve kterém jste je uložili.

         

30 dní Premium účtu zdarma

Aplikace Dashlane je v základní verzi nabízena zdarma bez časového omezení. Bohužel ne všechny funkce jsou v ní přítomny. Automatická synchronizace, sdílení více jak 5 údajů a bezpečná záloha vašich dat v cloudu je bohužel k dispozici jen v placené verzi. To však nejsou nijak závažné nedostatky, takže i bezplatnou verzi lze používat s poměrně vysokým komfortem a spoustou funkcí. Navíc jako dárek získáte po instalaci 30 dnů Premium účtu zcela zdarma, abyste si mohli vyzkoušet opravdu všechny funkce programu.

V dnešní době nutný pomocník

Aplikace Dashlane je výborně připravena na evidenci všech možných typů soukromých údajů. Díky hlavnímu heslu a AES šifrování s 256 bitovým klíčem budou vaše data skutečně v bezpečí. Navíc získáte možnost automatického vyplňování formulářů na webových stránkách a možnost použití i na mobilních zařízeních. Dashlane určitě patří k nejlepším aplikacím pro správu hesel, takže jej vyzkoušejte a poznejte pohodlí i bezpečí, které vám dokáže nabídnout.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty