Hlavní navigace

Cyberlink PowerDVD 15 - mocný všeuměl

Coudy

V dnešní recenzi se podíváme na jeden z nejlepších multimediálních přehrávačů PowerDVD 15 od firmy Cyberlink. Již předchozí verze zaznamenávaly velký úspěch u řady uživatelů a nová verze 15 posunula možnosti zase o kousek blíže k dokonalosti.

Sdílet

PowerDVD je celosvětově uznávaný softwarový přehrávač, nabízející maximální zážitek při přehrávání libovolného videa a  zvuku s podporou 4K videa, Blu-ray i 3D či dokonce fotografií. Libovolná média můžete přehrávat z vašeho počítače, domácí sítě, on-line knihovny a dokonce i sociálních sítí. 

Program stejně jako v minulých verzích existuje ve čtyřech vydáních. Základním provedením je verze Standart  (59,95 USD), následuje verze Pro (79,95 USD) a verze Ultra (99,95 USD). Zajímavou možností oproti starším vydáním je verze Live s 3 měsíčním předplatným (14,99 USD). 

Instalace a první spuštění

První věcí, která Vás příjemně překvapí je již samotná rychlost a jednoduchost instalace a následné první spuštění. Potěšením v dnešní době je i to, že program se nesnaží vnutit při instalaci žádný další zbytečný software. Samotný instalační balíček má zhruba 193 MB a stažení tak s dnes již běžně dostupným internetovým připojením trvá sotva pár minut. Jedinou dočasnou nevýhodou tak zůstává nepřítomnost českého jazyka, jako již tradičně tomu bylo i u předchozích verzí. Program se ovšem těší velké fanouškovské oblibě a na češtinu si tak jistě nebudeme muset dlouho počkat. 

Stahování instalačního souboru

Po instalaci a následném prvním spuštění překvapí rychlost spuštění programu, která trápila minulou verzi. PowerDVD 15 podporuje snad každou dnes existující technologii od 2K/4K rozlišení po AVCHD a 3D (celkem kolem 50 formátů). Zajímavý doplněk je aplikace pro mobilní zařízení, které v mžiku proměníte v plnohodnotné dálkové ovládání, které se například hodí pro využití počítače jako HTPC. Aplikace je dostupná na Android, iOS a Windows mobile a dokonce se dá nainstalovat do starších Windows RT.

Nejkompletnější přehrávač

Jak již bylo výše zmíněno program je jeden z nejkompletnějších počítačových přehrávačů a poslední verzí programu své dominantní postavení jen potvrdil. Pomocí PowerDVD nyní můžete zvýšit kvalitu všech svých videí. Máte možnost nastavení nepřeberného množství detailů, například snížit třes videí a odstranit z nich šum na pozadí, a tím dodáte profesionální nádech do domácího videa. 

Nově je například přidána funkce Video Scene Selector, která umožní vybrat libovolnou část přehrávaného videa a uložit je do oblíbených a mít tak možnost ji kdykoliv rychle přehrát. Kromě toho lze ripovat audio stopu přímo z přehrávaného vida a vytvořit tak hlasovou nahrávku do formátu MP3 nebo AAC, cože se hodí například pro záznam videoklipů a následného importu do různých hlasových přehrávačů.  

Základní nabídka Power DVD 15
 

Zapomenout nelze, ani na vylepšení TrueTheater, což znamená vylepšení kvality videa 1920 × 1080p. Oproti minulé verzi se rapidně snížily nároky na hardware počítače a přehrávání je tak mnohem plynulejší. Novinkou je i podpora dvou audiokodeků FLAC a APE, pohrát si můžeme samozřejmě i s funkcí Dolby Digital a jejím ekvalizátorem. Pokud chceme detaily o filmu, stačí kliknout na ikonku a pokud se registrujeme na portálu MoovieLife, dozvíme se veškeré detaily od herců až po obsah a recenze.

Nově lze také ukládat na Cloud

Poslední velkou novinkou je 20GB volného místa na cloudovém úložišti pro libovolný obsah. Díky tomuto rozšíření tak můžete snadno přistupovat na své multimédia a přenášet tak například obsah do libovolného počítače, na kterém je nainstalován PowerDVD. Samozřejmostí je v dnešní době propojení se sociálními sítěmi a pokročilé přehrávání videí ze serverů Youtube a Vimeo.

Shrnutí

PowerDVD 15 potvrdil své dominantní postavení na trhu a podobně vyspělou konkurenci stále nemá. Přehraje naprosto vše a svými možnostmi nastavení se hodí na každý počítač nebo HTPC.

Pokud se vám PowerDVD 15 zalíbí, můžete si jeho plnou verzi zakoupit na našem partnerském eshopu sw.cz.

<p>&#160;</p>

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty