Hlavní navigace

CorelDRAW Graphics Suite X7 je v prodeji

Zatímco v oblasti bitmapové grafiky vládne Adobe Photoshop, u vektoru to není tak jasné. K tomuto segmentu má totiž velmi co říci i firma Corel, jejíž vektorový editor CorelDRAW se svému konkurentu Adobe Illustrator více než vyrovná.
Martin Tábor 7. 4. 2014

Sdílet

Firma Corel Corporation byla založena v Kanadě roku 1985 a počátkem let devadesátých prorazila na globálním IT s vektorovým editorem CorelDRAW. I když balíček CorelDRAW Graphics Suite obsahuje více aplikací, včetně bitmapového editoru PHOTO-PAINT, je již z názvu patrné, že vektorový editor CorelDRAW zůstává i v roce 2014 hlavním firemním bohatstvím. Jakmile totiž otevřete oči, je krajně nepravděpodobné, že byste se za krátký čas nesetkali s grafickým prvkem, jenž právě v CorelDRAW vznikl. Jde totiž o velkou část reklamní grafiky v novinách, časopisech, na internetu, na billboardech u veřejných komunikací, ve vitrínách na zastávkách MHD atd. V tomto oboru totiž vektorová grafika hraje prim a „klasické“ obrázky pak slouží povětšinou jako doplněk. Např. i originál kterékoholi firemního loga zcela jistě neexistuje ve formátu PNG, GIF, JPEG, leč právě třeba v tom nativním vektorovém .CDR z CorelDRAW.

CorelDRAW Graphics Suite X7

Balíček CorelDRAW Graphics Suite X7 přináší řadu novinek, z nichž velká část se nachází v oblasti přepracovaného uživatelského rozhraní. To bylo zjednodušeno, více odpovídá prostředí Windows 8.1 a je i více modifikovatelné. Hned po spuštění aplikací je totiž v nabídce několik předvolených variant, jež by měly vyhovovat začátečníkům, starším konzervativním uživatelům a i těm novým, kteří např. přecházejí ke CorelDRAW z jiného profesionálního editoru. Právě pro ně je prý uzpůsobeno nové intuitivní výchozí rozložení. Vylepšeno pak bylo i mnoho stávajících funkcí, leč zajímavou novinkou je schopnost synchronizace skrze úložiště OneDrive do Microsoftu. Kdo by měl však zájem o kterékoli vylepšení z tohoto kompletního seznamu, nechť si připraví až 725 EUR (cca 20 000,– Kč) za plnou licenci, či 362 EUR za upgrade z předešlých verzí X4, X5 a X6. Nově je navíc k dispozici i předplatné v ceně 30 EUR na měsíc či 240 EUR na jeden rok.

Zdroj: corel.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty