Hlavní navigace

Co nového přináší ICQ 7

ICQ je v ČR nejpoužívanější službou typu instant messaging a oficiálně byla uvedena jeho nová verze s označením ICQ 7. Změny se nesou hlavně v propojení obsahu s nejužívanějšími sociálními sítěmi jako Facebook a Twitter.
David Procházka

Sdílet

ICQ 7 poskytuje optimální integraci mezi uživateli osobního komunikačního nástroje a jejich sociálních aktivit. Vedle klasického seznamu kontaktů může uživatel nyní v rámci ICQ najít seznam přátel z různých sociálních sítí, a to vše v reálném čase.

Uživatelé již nebudou muset otvírat prohlížeč a přihlašovat se do každé sítě, ve kterých jsou členy, nyní najdou vše na ICQ. Uživatelé mohou také komentovat novinky se svými přáteli přímo z ICQ a jejich komentáře budou automaticky zveřejněny na příslušné sociální síti. Verze ICQ 7 dnes nabízí integraci se sociálními sítěmi Facebook, YouTube, Twitter a Flickr.

Nová verze ICQ 7 rovněž zavádí globální osobní status updatování na tzv. jedno kliknutí, což znamená, že uživatelé si mohou vybrat, na kterých z podporovaných sociálních sítí chtějí zveřejnit své osobní zprávy, to vše pohodlně prostřednictvím rozhraní ICQ 7.

Inovovaná verze uživatele přivítá upraveným uživatelské rozhraní, software je plně kompatibilní se všemi verzemi systému Microsoft Windows, včetně Windows 7. Další zlepšení zahrnují barevná schémata, která jsou plně přizpůsobená náladě uživatele.

Nové funkce v ICQ 7

  • Stavové okno – aktualizace uživatelského Stavu provedeného na ICQ může být automaticky přeposlána do ICQ kontaktů daného účtu a také na uživatele podporovaných sociálních sítí. Nový Stavový řádek na ICQ umožňuje rychlé a snadné sdílení fotografií a odkazů.
  • Kanály přátel – aktuální informace poslané uživatelem přátelům z hlavních sociálních sítí a sdílení obsahu stránek v reálném čase, a to vše obsahují ?kanály přátel? v záložce seznamu kontaktů. Uživatel má možnost vyjádřit se k aktualitám přímo ze svého ICQ a komentář se objeví také v příslušné sociální síti. ICQ uživatelé mohou vidět aktuální zprávy od všech svých přátel v různých sociálních sítích, a to nejen od přátel, kteří využívají ICQ.
  • Moje okno – Záložka ?Moje okno? na liště v ICQ seznamu kontaktů je místo, kde ICQ uživatelé naleznou všechna oznámení o jejich osobních onlinových aktivitách – kdo komentoval status uživatele, na jaké straně, komu se líbily fotky, kdo si je nahrál a další.
  • Váš Profil – ICQ 7 nabízí bohatší profil uživatele jak v rámci softwaru, tak i na webových stránkách. Uživatelský profil je místo, kde se mohou uživatelé představit a ukázat svou jedinečnou osobnost s možností sdílení fotografií a zároveň koncentrovat všechny aktuality napříč sociálními sítěmi na jedné jediné stránce. Kromě toho nový profil ICQ uživatele dovoluje uživatelům prohlížet seznam kontaktů přátel a přidávat nové lidi do vlastního seznamu kontaktů, a tím zvýšit okruh svých přátel.
  • Sdílení obrázků – nová aplikace pro sdílení fotografií s přáteli, která poskytuje rychlé, zábavné a jedinečné možnosti sdílení a prohlížení.
  • Rychlejší a méně náročné – výkonnost ICQ 7 se výrazně zlepšila, doba instalace se redukovala téměř o 50 % a požadované místo pro instalaci se snížilo přibližně o 30 %.
     

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty