Hlavní navigace

CloneDVD2 - naklonujte si filmová DVD

Lukáš Voříšek

Programů na zálohování a kopírování filmových DVD je na trhu spousta. Ne každý se však může pochlubit jednoduchým ovládáním, rychlým převodem a příjemným uživatelským prostředím jako CloneDVD, na který se dnes podíváme.

Sdílet

Filmy na DVD jsou dnes již naprosto bežné a tvorba záloh a kopií k nim neodmyslitelně patří. Vždyť kdo si může dovolit nosit všechny ty filmy stále u sebe? Nebylo by lepší si takový disk například zkopírovat do počítače, nebo si vytvořit zálohu? K tomu perfektně poslouží CloneDVD2, se kterým dosáhnete efektivně a rychle očekávaných výsledků. To vše zasazené do přehledného grafického rozhraní dělá z CloneDVD2 mocný nástroj na vytvoření přesných kopií DVD, včetně titulků a menu.

Instalace

Odkaz ke stažení programu naleznete pod článkem. Kdo by čekal program velký několik desítek megabytů, bude velmi překvapen. Instalační soubor má příjemných 5 MB ,což váš disk ani nepostřehne. Vše je otázkou několika kliknutí, a jelikož se celý program nese v duchu jednoduchosti, není při instalaci mnoho voleb, kterými by jste mohli ovlivnit její průběh.

Při instalaci není mnoho možností, který by jste mohli změnit, ale to v tomto případě není vůbec na škodu.

Díky minimálním hardwarovým nárokům postačí i velmi slabý stroj s DVD mechanikou a po úspěšné instalaci a následném restartu se můžete vrhnout na „klonování“ vašich DVD.
 

Prostředí a funkce

Po grafické stránce není programu co vytknout. Vše má své logické uspořádání a mnohdy zbytečné pokročilé funkce a nastavení by jste hledali jen marně. Na hlavním rozcestníku programu naleznete několik málo ikon a to s funkcemi „Kopírovat DVD snímky“, „CloneDVD“, „Zapsat již existující data“ a „Nastavení“. V menu nastavení naleznete doslova jen to nejzákladnější, od volby aktualizací po nastavení zvuků. Veškerá práce s programem je tak velmi rychlá, čemuž napomáhá i plně lokalizované prostředí a jednoduchá grafika.

Celý program mě mile překvapil především jednoduchostí a perfektním rozložením jednotlivých funkcí.

Nejdůležitější funkcí, kvůli které bylo CloneDVD vyvinuto, je samozřejmě klonováni (kopírování) disků. To zvládá na jedničku a můžete si vybrat mezi tvorbou, nebo vypálením již hotového projektu. Kopie filmových disků však nemusíte jen vypalovat, ale můžete si je také uložit na váš pevný disk, jako DVD soubory, nebo image disku ISO. Zajímavou funkcí je pak volba kopírování jen určitého úseku (kapitol) filmu.

Funkce pro výběr určitých kapitol je velmi povedená a díky jednoduchosti využívání CloneDVD2 dosáhnete velmi rychle požadovaných výsledků.

Celý proces tvorby kopií vašich filmů je otázka několika jednoduchých kroků. Po kliknutí na první možnost v menu „Kopírovat DVD snímky“ se vám otevře prázdná stránka, na které vyberete zdrojové filmové soubory, nebo pouze vybrané kapitoly. Důležité je pak vybrat, v jaké kvalitě (velikosti) má výsledný soubor být. Na výběr je několik možností, včetně vlastní volby a také lze zcela zrušit, nebo zachovat menu disku.

Výsledná záloha může mít mnoho výstupů a mnohé jistě také potěší ta v podobě ISO souborů

V dalším kroku už jen stačí vybrat zvukové stopy a titulky, které budou v záloze použity. Od výsledné kopie nás už dělí jen kontrola nastavení a volba umístění, či jednotky na kterou bude disk vypálen. Celý proces od převodu, k výsledné záloze je velmi rychlí a během několika okamžiků máte vše hotové.

Výsledný obraz vypadá i po změně kvality velmi dobře

Jak jsem se na vlastní kůži přesvědčil, výsledný soubor vypadá i po zmenšení velikosti velmi dobře a tak mohu jen potvrdit tvrzení výrobce,  že program doslova „zmáčkne“ soubory ve vysoké rychlosti, do co nejvyšší kvality. Stejně jednoduché je to i v případě výběru více souborů, nebo vypálení již hotového projektu.

Speciální verze pro čtenáře Digitálně.cz

Ve spolupráci s SW.cz jsme pro vás připravili speciální verzi CloneDVD2 zdarma.  Tato verze ani není nějak zásadně omezena. Vše je plně funkční a jediné co vám může chybět je, že pro zálohu funguje pouze první volba „Kopírovat DVD snímky“ a to s malým omezením v podobě absence zkopírování menu a nastavení hlavního filmu.

Omezení freeware verze nejsou co se funkcí týče nijak zásadní

Dle mého názoru to nejsou až tak podstatné funkce a obzvlášť při záloze na pevný disk, kde je menu k disku téměř zbytečné. Výrobce se vydal uživatelsky přívětivou cestou a tak se ani ve této verzi nemusíte bát žádných otravných reklam a toolbarů.

Verzi zdarma najdete po přihlášení do svého účtu na Stahuj.cz v záložce Software zdarma. Pokud ještě nemáte registraci na Stahuj.cz můžete si ji vytvořit zde. Zanedlouho tam najdete také plnou verzi programu TuneUp Utilities 2008.

Závěr

CloneDVD2 mě překvapil svou rychlostí, jednoduchostí a především uživatelskou přívětivostí. Během několika málo minut bude každý schopen zálohovat, vypalovat a dekódovat své video, a to bez jakýchkoli problémů. Pokud hledáte podobný program jistě jej vyzkoušejte a pokud se vám bude líbit, můžete ho po vyzkoušení zakoupit.

Ve spolupráci s obchodem sw.cz máte možnost zakoupení nejnovější verze se slevou 35%.

Pro uplatnění slevy navštivte http://www.sw.cz/kosik-pridat/clonedvd2/ a použijte následující slevový kupon: „CL3p“.

Se stejnou slevou můžete pořídit také oblíbenou kombinaci s programem AnyDVD. Pro tu navštivte http://www.sw.cz/clonedvd-2-anydvd/ a použijte slevový kupon: „CL35a“.

Obě akce platí do 24.12.2009 .
 

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty