Hlavní navigace

Chrome 2.0 o 30% rychlejší

David Sillmen

Stále oblíbenější internetový prohlížeč Google Chrome ukončil betafázi verze 2.0 a přešel do ostré verze. Ta je prý stabilnější a až o třicet procent rychlejší než první. To už je slušný argument pro změnu.

Sdílet

Google vypustil novou verzi internetového prohlížeče Chrome, která nese číslo 2.0. Konečně tak byla ukončena její dlouho trvající betaverze. Největší předností této verze je až o třicet procent vyšší rychlost. Té bylo dosaženo přepracováním JavaScript Engine V8. Vývojáři Google Chrome v blogu tvrdí, že internetové aplikace a stránky jsou stále komplexnější, tudíž jim nezbylo než V8 lépe přizpůsobit těmto standardům, které na internetu panují. Podle produktového manažera Briana Rakowskiho je kromě výrazně vyšší rychlosti podstatná ještě jedna věc. Prohlížeč je mnohem stabilnější. Právě na stabilitu Google Chrome přitom padalo docela dost stížností.

Od představení betaverze 2.0 se Google Chrome týmu podařilo odstranit na tři stovky chyb a problémů. Uživatelé, kteří prohlížeč už používají, by měli brzo obdržet updatovací balíček a automaticky přejít na tuto ostrou verzi. Případně je možné si prohlížeč stáhnout. Kdo však příliš nevěří korporaci Google a jejímu nakládání s informacemi, přesto by ale rád využíval výhod tohoto prohlížeče, nechť si stáhne Iron-Browser od SRWare. V něm nehrozí žádný sběr dat a už je také v nové verzi.

Zdroj: Chromium

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty