Hlavní navigace

Chcete si zachovat 15 GB zdarma na OneDrive? Stačí včas kliknout

Martin Tábor

Nedávno internet obletěla zpráva, že se Microsoft chystá snížit aktuálně volně dostupné místo na cloudovém úložišti OneDrive. Informace bohužel nadále platí, ale jen pro někoho. Snížení kapacity můžete sami odmítnout.

Sdílet

Cloud od Microsoftu má několik velkých výhod – zcela zdarma můžete používat webové aplikace Office, které jsou plně kompatibilní s nejrozšířenějšími kancelářskými formáty a zároveň vám Redmond až dosud nabízel 15 GB úložné kapacity, a to zcela zdarma. Časy se však mění a sám Microsoft asi posléze přišel na to, že je taková situace neudržitelná. O důvodech můžeme jen spekulovat, ale registrovaných účtů bez jakéhokoli placeného programu bylo asi až příliš.

OneDrive Bonus

Skvělou zprávou je, že Redmond zareagoval na negativní ohlasy a před snížením volné kapacity z 15 na 5 GB se rozhodl udělat značný ústupek. Každý, kdo do 31. ledna 2016 stačí kliknout na jedno jediné tlačítko, bude moci využívat 15 GB i nadále. Těm, ke kterým se informace nedonese nebo zkrátka svůj účet na OneDrive nevyužívají, bude po tomto datu kapacita snížena na 5 GB a v případě potřeby si budou muset další místo přikoupit.

Zdroj: onedrive.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty