Hlavní navigace

Česká televize konečně vyměnila Flash za HTML5

ČT je v některých ohledech progresivní a v jiných zase zaostává. iVysílání umožňuje zdarma přehrávat již odvysílané pořady, což je v dnešní hektické době praktické. Zastaralá technologie však někdy dělala ze sledování na internetu nekonečný příběh.
Martin Tábor

Sdílet

Česká televize je v našich končinách jediné veřejnoprávní médium pro televizní obrazovky, čemuž odpovídá i specifická skladba pořadů a zpravodajství. O to cennější je bezplatný internetový archiv, kde je možné shlédnout původní tvorbu ČT leckdy po neomezenou dobu a zakoupené filmy alespoň několik následujících dnů. Bohužel, nic není tak růžové, jak se na první pohled tváří. ČT se snaží být moderní, čemuž z velké části odpovídá i její web. Jednou z výjimek byl až dosud právě přehrávač videí, který byl letitý a stále běžel na mírně vyčpělé technologii Flash.

iVysílání České televize

Ta je v desktopových prohlížečích dostupná jako zásuvný modul, avšak v mobilním světě již často ani není dostupná. I na desktopu však iVysílání často trpělo problémy a videa se sekala. Vývojáři již před časem nasadili HTML5 alespoň do mobilní verze stránek a aktuálně již probublal i na desktopy, kde načte jako výchozí. Zdá se, že zvládá vše potřebné a vše funguje, jak má. Dalším dluhem ČT zůstává mobilní aplikace, která se za půl dekády své existence příliš nevyvíjela a alespoň na Androidu občas nefunguje optimálně.

Zdroj: ivysilani.cz

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty