Hlavní navigace

Červenec 2017 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Na prvním místě se objevil s pěkným náskokem přenosný nástroj, který zobrazuje důležité informace o operačním systému a hardwaru vašeho počítače. Druhé místo pak obsadila aplikace pro stahování videí z různých internetových zdrojů.
Coudy 3. 8. 2017

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil přenosný nástroj, který zobrazuje důležité informace o operačním systému a hardwaru vašeho počítače. Druhé místo pak obsadila aplikace pro stahování videí z různých internetových zdrojů Na pomyslném třetím místě se nachází nástroj pro bezpečné odstranění veškerých stop po antivirovém programu Malwarebytes Anti-Malware.

Pořadí  Název aplikace   Licence Počet stažení
1.  SystemInfo   Shareware 120
2.  Tube Saver   Freeware 116
3.  Malwarebytes Anti-Malware Cleanup Utility   Freeware 106
4.  rEASYze   Freeware 92
5.  MOBILedit Forensic Express   Demo 90
6.  MSI Gaming App   Freeware 76
7.  Zapya PC   Freeware 63
8.  gInk   Freeware 58
9.  Vitomu   Freeware 57
10.  miniWork   Freeware 52
11.  Petya Immunizer   Freeware 50
12.  Axiom   Freeware 50
13.  GanttProject   Freeware 46
14.  Cardia   Freeware 44
15.  Thinfinity Remote Desktop Workstation   Freeware 44

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. 

1. SystemInfo

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem SystemInfo. Jedná se o přenosný nástroj, který zobrazuje důležité informace o operačním systému a hardwaru vašeho počítače. Vypisuje údaje ohledně BIOSU nebo UEFI, verzi operačního systému Windows, procesoru (CPU) včetně názvu a frekvence, základní desce, operační paměti RAM, grafické kartě GPU, stejně jako o připojeném monitoru nebo interní obrazovce (v případě laptopu). Současně jsou k dispozici informace o diskovém úložišti a jeho celkové kapacitě, dostupných optických jednotkách, síťových připojeních, zvukové kartě a nakonec o době od posledního zapnutí počítače.

 

Pohled na základní nabídku aplikace
 

2. Tube Saver

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem Tube Saver, v podstatě je to aplikace pro stahování videí z různých internetových zdrojů, jako YouTube, Facebook, Vimeo, 9GAG, Twitter, Vine, Tumblr, metacafe, Instagram nebo DailyMotion. Program automaticky detekuje kompatibilní URL adresy uložené v systémové schránce (clipboardu) a sám otevře dialogové okno, ve kterém lze nastavit název souboru, cílový adresář, výstupní formát a obrazovou kvalitu. V nastavení aplikace je možné specifikovat, aby se spouštěla automaticky při načtení systému Windows. Zároveň je k dispozici volba pro monitorování clipboardu nebo automatické spouštění nedokončených stahování.

Pohled na spuštěnou aplikaci

3. Malwarebytes Anti-Malware Cleanup Utility

Pomyslnou třetí příčku obsadil Malwarebytes Anti-Malware Cleanup Utility. Jedná se o nástroj pro bezpečné odstranění veškerých stop po antivirovém programu Malwarebytes Anti-Malware. Jedná se o oficiální utilitu přímo od samotného výrobce. Samozřejmě je možné provést odinstalaci i standardním způsobem přes Ovládací panely, nicméně po restartování počítače na disku zůstávají některé soubory. Tato utilita odstraní i zbylá data. Aplikace dokáže spolehlivě smazat všechny konfigurační soubory a nastavení, licenční informace, zápisy o aktualizacích a podobně. Odstranění těchto položek následuje automaticky po samotné odinstalaci.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program rEASYze. Jednoduchý nástroj, prostřednictvím kterého můžete změnit velikost fotografií, přejmenovat je nebo oříznout na požadované rozměry. Stejně tak poskytuje funkci pro vložení vodoznaku, umožňuje zpracovávat několik obrázků současně, změnit souborový formát nebo aplikovat zvolený filtr. Načtení zdrojových snímků do okna aplikace je možné provést pouze přetažením (drag and drop). Program rozděluje okno do dvou režimů – Easy Mode a Pro Mode. V prvním režimu lze pracovat pouze s velikostí. V druhém režimu je možné měnit příponu, nastavit orientaci, aplikovat filtr, procházet EXIF metadata nebo přejmenovat daný soubor.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem MOBILedit Forensic Express. Jedná se o software pro extrakci dat z telefonu, analýzu dat a generování reportů. Využívá fyzických i logických metod pro získávání dat. Disponuje funkcí pro rozluštění hesla nebo PIN kódu za podpory GPU akcelerace a práce na více vláknech pro dosažení maximální rychlosti. Díky tomu lze získat přístup k uzamknutým ADB nebo iTunes zálohám ve velmi krátkém čase. Program podporuje veškerá data telefonu, včetně smazaných souborů, historie volání, kontaktů, textových zpráv, multimediálních zpráv, událostí, poznámek, hesel pro uživatelské účty a WiFi připojení, stejně jako data aplikací typu Skype, Dropbox, Evernote, Facebook, WhatsApp, Viber nebo Signal.

Poslední zmíněnou aplikací je program MSI Gaming App. MSI představuje software pro dosažení nových funkcí a vylepšení výkonu herních grafických karet MSI. Aplikace obsahuje tři předdefinované profily, pomocí kterých lze přizpůsobit výkon GPU jedním kliknutím. Všechny grafické karty MSI GAMING jsou ve výchozím nastavení v Gaming módu. S touto aplikací se lze přepnout do OC módu pro ještě náročnější hraní nebo do Silent módu při nižších požadavcích na výkon. K dispozici je také integrovaný nástroj pro snadné přepnutí nastavení kontrastu obrazovky do specifického režimu – EyeRest pro odpočinek očí, Gaming pro hraní her, Movie pro sledování filmů nebo Customize, který je určen pro vlastní konfiguraci kontrastu.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty