Hlavní navigace

Červenec 2016 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Coudy

První místo mezi novinkami měsíce července se obrovským náskokem obsadila aplikace Pokemon GO - Live Map. Na druhé příčce se pak umístila aktualizace pro Avast s označením Nitro Update.

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevila s obrovským náskokem celosvětový fenomén Pokemon Go. Druhé místo pak update Nitro pro populární antivirový program s názvem AvastNa pomyslném třetím místě se nachází výborný asistent pro přechod na Windows 10. Samozřejmě se jako vždy společně podíváme i na další zajímavé programy umístěné v žebříčku nejstahovanějších programů za poslední kalendářní měsíc.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Pokémon GO – Live Map Freeware 1097
2.  Avast Free Antivirus – Nitro Update Freeware 565
3.  Windows 10 Upgrade Assistant Shareware 309
4.  Brave Freeware 292
5.  Win.Privacy Freeware 113
6.  FindWIFIPass Freeware 107
7.  Free Hide IP Freeware 100
8.  Weeny Free PDF to Text Converter Freeware 74
9.  Grand Auto Adventure Freeware 64
10.  Collage Xpress Demo 62
11.  Free Firewall Freeware 59
12.  Gnostice Free PDF Reader Freeware 56
13.  RuntimePack Freeware 54
14.  Dual Clip Translator Freeware 51
15.  Imo Messenger Freeware 50

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Pokémon GO – Live Map

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem Pokémon GO – Live Map. Jedná se o aplikaci, pomocí které můžete lokalizovat, sledovat a získat informace o Pokémonech ve vašem okolí. Stejně tak umožňuje vybrat nejlepší cestu, jak se ke konkrétnímu místu dostat. Na mapě si můžete nechat zobrazit jak Pokémony, tak Gymy a Pokéstopy. U každého Pokémona lze zjistit jeho vlastnosti, čas jeho zmizení a přesné zeměpisné souřadnice. Součástí je i funkce pro notifikaci.

 

Pohled na aplikaci Pokémon GO – Live Map
 

2. Avast Free Antivirus – Nitro Update
 

Na druhém místě se umístila aktualizace Nitro Update pro program Avast Free Antivirus 2016 poskytuje základní zabezpečení, které je nezbytné pro ochranu vašeho počítače, domácí sítě a vašich dat před hackery a zloději. Avast Free Antivirus 2016 nabízí nejlepší antivirus a anti-malware ochranu se schopností odstranit otravné panely nástrojů prohlížeče, jedním kliknutím skenovat počítač pro malware, aktualizace, zabezpečení sítí a vylepšení výkonu počítače. Je to mnohem víc, než jen antivirus zdarma. Je to zabezpečení pro vás, vaše PC, a váš domov. Avast Free Antivirus 2016 je kompatibilní s Windows 10.
 

Pohled na spuštěnou aplikaci Avast

3. Windows 10 Upgrade Assistant

Pomyslnou třetí příčku obsadil nástroj s názvem Windows 10 Upgrade Assistant. Jedná se o nástroj pro svižnou instalaci nejnovější aktualizace Windows 10. Jedná se o pomocníka, který nahrazuje oficiální způsob aktualizace, tedy službu Windows Update, v případě různých komplikací. Program se postará o stažení výročního updatu (tzv. Anniversary Update) a samozřejmě i jeho instalaci. Ještě před zahájením stahování program zkontroluje, zda je zařízení kompatibilní s novou verzí OS, zejména z pohledu systémových prostředků.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program s názvem Brave. Jedná se o bezpečný prohlížeč postavený na principu blokování reklam a bránění dotěrným trackerům v monitorovaní vaší činnosti online. Kromě toho program může nabídnout vysokou úroveň ochrany při nakupování on-line nebo procházení webových stránek. Kromě udržování reklamy na uzdě je také schopen efektivně blokovat trackery a malvertisement třetích stran. A díky HTTPS Everywhere jsou přenesené datové pakety šifrované, takže vaše soukromá data jsou v bezpečí.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem Win.Privacy. jedná se o nástroj pro blokování domén, které jsou využívány k odesílání dat do Microsoftu, stejně tak lze zakázat sledovací služby ve Windows 10 jedním kliknutím. Prostředí aplikace je velmi přehledné. V horní části jsou k zobrazení základní údaje o operačním systému (vydání, verze, platforma, systémový adresář). V dolní části je k dispozici log událostí. Blokování služeb je realizováno jediným tlačítkem.

Poslení zmíněnou aplikací je program FindWIFIPass. Jedná se o nástroj pro příkazové řádky, který je schopen vypsat SSID a přístupová hesla všech bezdrátových WiFi sítí, ke kterým se počítač v minulosti připojil. Pokud jste tedy zapomněli heslo ke své domácí WiFi síti nebo firemnímu bezdrátovému internetu, stačí spustit tuto aplikaci, podle SSID si najít konkrétní síť a přečíst přístupový klíč. A protože příkazová řádka podporuje kopírování textu, heslo si můžete jednoduše uložit do clipboardu bez pracného opisování.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty