Hlavní navigace

Červenec 2015 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Novinky minulého měsíce byly silně poznamenány příchodem Windows 10 a proto dvě aplikace na prvním a třetím místě se týkají tohoto tématu. Samozřejmě jako vždy navíc nabídneme i další užitečné programy.
Coudy 18. 8. 2015

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s obrovským náskokem Oficiální nástroj od společnosti Microsoft, který umožňuje aktualizaci vašeho operačního systému nebo stažení obrazu ISO pro vytvoření instalačního DVD nebo USB se systémem Windows 10. Druhé místo pak obsadila výborná aplikace pro optimalizaci systému. Na pomyslném třetím místě se nachází výborná aplikace pro bezproblémový downgrade Windows 10 zpátky na Váš původní systém.  

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Windows 10 Media Creation Tool Freeware 6589
2.  Nero TuneItUp FREE  Freeware 436
3.  System GoBack Free Freeware 335
4.  Panels Freeware 148
5.  160WiFi Freeware 140
6.  Free RAR Password Unlocker Freeware 136
7.  Aladin Freeware 121
8.  MyTube Freeware 118
9.  Smart System Repair Freeware 112
10.  SterJo Google Ad Blocker Freeware 110
11.  IceCat Freeware 100
12.  Weeny Free Video Recorder Freeware 94
13.  Easy Photo Resize Freeware 69
14.  Ampare Webcam Tools Freeware 68
15.  Pampa Freeware 67

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Windows 10 Media Creation Tool

Na prvním místě našeho žebříčku se umístil oficiální nástroj pro aktualizaci nebo stažení Windows 10 s názvem Windows 10 Media Creation Tool. Aplikace umožňuje aktualizaci vašeho operačního systému nebo stažení obrazu ISO pro vytvoření instalačního DVD nebo USB se systémem Windows 10. Než začnete Připojte svůj počítač k internetu. Ujistěte se, že na svém počítači máte dostatek volného místa. Pro ISO soubor budete potřebovat DVD vypalovačku a prázdný DVD disk. Ujistěte se, že váš počítač splňuje systémové požadavky pro Windows 10. Ujistěte se, že znáte tzv. product key vašich Windows pokud budete instalovat čistou instalaci nového OS. Aplikace je ke stažení ve dvou variantách 32 a 64 bitové edici

Windows 10 Media Creation Tool

2. Nero TuneItUp FREE

Na druhé místě se umístila aplikace pro čištění a optimalizaci vašeho systému s názvem Nero TuneItUp FREE. Aplikace disponuje několika užitečnými funkcemi, které pomohou vyřešit pomalý běh počítače a dlouhé odezvy při provádění některých operací. Především je schopen vymazat soubory z koše takovým způsobem, aby nebyly obnovitelné. Dále slouží pro odstranění stop zanechaných při surfování na internetu. Provádí kontrolu a opravu registru Windows. Pomáhá při odinstalaci nechtěných programů. Zajímavostí je nástroj pro nalezení největších souborů a složek na disku. V neposlední řadě detekuje a rozpoznává zřídka používané služby a funkce, které zakáže a zvýší tím výkon a rychlost systému.

Pohled na základní nabídku Nero TuneItUp FREE

3. System Goback Free

Pomyslnou třetí příčku obsadil System GoBack Free. Aplikace je dobrým řešením pro ochranu vašeho systému při upgradu na Windows 10, protože umožňuje snadno se vrátit k předchozí verzi operačního systému Windows a jedním kliknutím obnovit staré aplikace a hry. Aplikace nevyžaduje absolutně žádné pokročilé znalosti. Pouze dvě tlačítka ovládají základní funkce aplikace, tedy zálohování a obnovu dat. V případě nejasností lze použít online manuál, kde najdete odpovědi na nejčastější dotazy a můžete si prohlédnout průvodce krok za krokem pro zálohování i případnou obnovu.

Pohled na základní nabídku aplikace

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program Panels. Jedná se o přehledný postranní panel pro vaší pracovní plochu. Panel slouží jako launcher aplikací, stejně tak zobrazuje informace o počasí nebo využití systémových prostředků (CPU a RAM). Zajímavá je také přítomnost kalendáře a hodin, ale i mnoho dalších komponent. Všechny tyto součásti mohou být na základě požadavků uživatele dočasně zneaktivněny, resp. na postranním panelu nebudou k dispozici. Panel lze upevnit jak na pravou stranu plochu, tak i na její levou stranu.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem 160WiFi. Jedná se o snadno použitelný intuitivní nástroj, který vám pomůže vytvořit wi-fi hotspot pro připojení dalších zařízení k internetu. Program je vybaven hlavním oknem s bočními panely, které umožňují konfigurovat jeho fungování a případně se dozvědět více podrobností o připojených zařízení. Po spuštění aplikace dojde k vytvoření aktivního připojení pomocí výchozího nastavení. Dále můžete upravovat nastavení a přidávat různá zařízení, která mohou získat přístup k internetu přes vámi zřízený wi-fi hotspot. Pomocí aplikace 160WiFi můžete omezit rychlost stahování a odesílání každého zařízení na vašem hotspotu, takže nemají možnost zneužívat váš internetový přístup. Navíc lze nastavit časový limit, po kterém se připojení automaticky vypne. 

Velice zajímavá aplikace umístěná v našem žebříčku nese název Aladin. Jedná se o komplexní aplikaci pro získání a načtení atlasu oblohy, astronomických snímků a katalogů. Materiály jsou dodávány využitím specializovaných služeb, jako jsou Simbad, SkyBoT, NED, VizieR, SkyView+, UKIDSS, SDSS, VLA, DSS a další. Program umožňuje analyzovat vlastnosti hvězd, jejich vzdálenosti a souřadnice. Nechybí podpora úpravy kontrastu, stejně tak je možné na zobrazené snímky aplikovat filtry.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty