Hlavní navigace

Červenec 2014 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Roman Polášek

V první polovině léta zaujaly nejvíce bezpečnostní aplikace, programy pro práci s fotkami a také užitečné utility. Díky novinkám lehce rozeznáte hrající písničku i sestavíte svůj rodokmen.

Sdílet

V tradičním žebříčku patnácti nejvíce stahovaných nových programů na Stahuj.cz tentokrát najdete vskutku pestrou nabídku programů. Nechybí aplikace chránící vaše data, program pro blokování reklam na webových stránkách, několik systémových nástrojů a také aplikaci, která dokáže rozluštit hesla u šifrovaných archivů. Díky shodnému počtu stažení se na prvním místě umístily dvě aplikace a stejná situace panuje i na třetí příčce, takže dnes podrobněji představíme hned 4 programy.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1–2.  Loaris Trojan Remover Shareware 303
1–2.  Natosoft Security Center Freeware 303
3–4.  Freight Train Simulator Freeware 162
3–4.  XnRetro Freeware 162
5.  AdFender Freeware 117
6.  Rodokmen Freeware 116
7.  AnyDesk Freeware 114
8.  WinRAR Password Cracker Freeware 109
9–10.  Pixlr-o-matic Freeware 86
9–10.  WinUtilities Free Edition Freeware 86
11.  Win Toolkit Freeware 85
12–13.  Anvi Browser Repair Tool Freeware 83
12–13.  IceCream Media Converter Freeware 83
14.  My Music Recognition Freeware 82
15.  Cleaner Traces Eraser Freeware 80

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1–2. Loaris Trojan Remover

Pokud se ve vašem prohlížeči objevují neznámé panely nástrojů, mění se vám domovská stránka či se nezvykle dlouho spouští počítač, zřejmě byl napaden škodlivým softwarem. Může se jednat o spyware, adware, trojské koně či jinou havěť, které je třeba se ihned zbavit. K tomu vám pomůže aplikace Loaris Trojan Remover.

Tento program dokáže projít všechna podezřelá místa a vyhledat tyto škodlivé aplikace. Ty je pak možné odstranit či umístit do karantény, odkud již nemohou napáchat žádnou škodu. Tato utilita je velmi snadno použitelná a poradí si s ní i začátečník, avšak její nevýhodou je, že je placená.

<p>Loaris Trojan Remover vám pomůže s odstraněním škodlivých aplikací</p>

Loaris Trojan Remover vám pomůže s odstraněním škodlivých aplikací

Loaris Trojan Remover vám pomůže s odstraněním škodlivých aplikací

1–2. Natosoft Security Center

Aplikací, která získala stejný počet stažení, je podobný program Natosoft Security Center. Kromě ochrany proti virům umožňuje především čištění plochy, anonymní surfování a také čištění internetových prohlížečů. S touto aplikací lze upravit nastavení rozšíření prohlížečů, vymazat historii prohlížení a odstranit data zadaná do formulářů, hesla nebo dočasné soubory. Výhodou je velmi přehledné uživatelské rozhraní a také statistiky ze světa bezpečnosti.

<p>Natosoft Security Center nabízí především volby pro vyčištění internetových prohlížečů</p>

Natosoft Security Center nabízí především volby pro vyčištění internetových prohlížečů

Natosoft Security Center nabízí především volby pro vyčištění internetových prohlížečů

3–4. Freight Train Simulator

Pokud máte rádi vlaky, můžete si vyzkoušet hru, ve které je úkolem převážet náklad na určené místo, ovšem s pevně vymezeným časem. Budete proto muset zvolit vhodnou rychlost, abyste náklad doručili včas do cíle, ale aby vlak po cestě nevykolejil v zatáčkách kvůli vysoké rychlosti. K úspěšnému dokončení hry je třeba splnit 10 misí v různých místech světa s odlišným nákladem. Troufnete si na tuto výzvu?

<p>Ve hře Freight Train Simulator si vyzkoušíte řízení vlaků</p>

Ve hře Freight Train Simulator si vyzkoušíte řízení vlaků

Ve hře Freight Train Simulator si vyzkoušíte řízení vlaků

3–4. XnRetro

Pro všechny uživatele, kteří rádi upravují své fotky, je zde povedená aplikace XnRetro. S její pomocí můžete na své fotky aplikovat 20 různých barevných efektů, díky kterým získají skutečně originální podobu. Rovněž můžete aplikovat 15 světelných efektů a upravit kontrast i sytost barev. Nechybí ani možnost přidat šum nebo vytvořit efekt staré fotografie. Velmi efektní je rovněž možnost doplnění obrázku některým z mnoha připravených rámečků. Úpravy lze provádět velmi rychle a díky nim můžete proměnit fotku v umělecké dílo. Aplikace je navíc zcela zdarma a k dispozici je i její mobilní verze pro telefony s iOS a Androidem.

<p>Díky programu XnRetro můžete své fotky originálně vylepšit</p>

Díky programu XnRetro můžete své fotky originálně vylepšit

Díky programu XnRetro můžete své fotky originálně vylepšit

Další užitečné aplikace

Rozhodně nelze opomenout ani další povedené programu, které se umístily v žebříčku nejvíce stahovaných novinek v červenci. Chcete-li se zbavit reklam na webu, vyzkoušejte AdFender, který je úspěšně zablokuje.

Velmi praktická je i aplikace Rodokmen, jejíž název dostatečně vystihuje, k čemu je určena. Netradiční je i WinRAR Password Cracker, který je určen k prolamování hesel u archivů. Aplikace nabízí nasazení hrubé síly, spočívající ve zkoušení všech možností, nebo slovníkovou metodu.

Vhod jistě přijde i program My Music Recognition, který dokáže snadno rozpoznat přehrávanou skladbu. Po úspěšném nalezení pak zobrazí jméno autora, název skladby i alba.

Posledním z doporučovaných programů je AnyDesk. Díky této povedené aplikaci budete moci snadněji pracovat na více počítačích prostřednictvím vzdálené plochy. Můžete s ní mít přístup ke vzdálenému počítači prostřednictvím internetu a pracovat s daty a aplikacemi stejně, jako byste u počítače přímo seděli. Aplikace navíc nabízí snadnou konfiguraci a nadprůměrnou rychlost, takže vás nebude nijak omezovat.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty