Hlavní navigace

Červenec 2013 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Žebříček prvního prázdninového měsíce ovládly aplikace pracující s hudbou. Můžete se těšit na programy pro její přehrávání, úpravu a stahování skladeb i celých hudebních alb z internetu.
Roman Polášek 10. 8. 2013

Sdílet

Přehled patnácti nejstahovanějších aplikací je tento měsíc kompletně freewarový. Všechny aplikace z něj tedy můžete používat zcela zdarma. Jak bylo v úvodu poznamenáno, naleznete mezi nimi především aplikace pracující s multimediálními soubory. Zajímavé jsou také dvě aplikace spojené s Androidem a unikátní virtuální planetárium.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  MP3jam Freeware 734
2.  RadioSCAN.sk Freeware 685
3.  My MP3 Splitter Freeware 607
4.  Mobogenie Freeware 313
5.  BZR Player Freeware 208
6.  Full Video Converter Free Freeware 193
7.  Windroy Freeware 177
8.  Perfect Photo Show Freeware 147
9–10.  RCleaner Freeware 123
9–10.  Webroot System Analyzer Freeware 123
11.  Hamster Free eBook Converter Freeware 119
12.  ButtonBeats Virtual Piano Black Freeware 111
13.  Pinta Freeware 108
14.  Microsoft Worldwide Telescope Freeware 101
15.  Dr.Oste Freeware 92

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. MP3jam

Posloucháte rádi hudbu, ale nechcete za ni příliš utrácet? Na internetu je jí spousta na veřejně dostupných portálech. Jedním z největších úložišť hudby je oblíbený portál YouTube. Naleznete na něm většinu z nejznámější světové tvorby. A díky aplikaci MP3jam můžete z YouTube stahovat hudbu zcela zdarma.

Aplikace nabízí ve svém hlavním okně přehled nejznámějších interpretů, díky kterému budete moci velmi lehce vyhledávat jejich skladby. Přímo ve výsledcích vyhledávání je můžete stahovat do svého počítače. Stahování jednotlivých skladeb je zcela zdarma. Pokud toužíte po větším pohodlí, můžete za jednorázový, avšak velmi malý poplatek, stahovat kompletní alba. Díky zpracování ve více vláknech je stažení otázkou několika desítek vteřin. Navíc díky obsáhlé databázi, čítající více jak 20 milionů skladeb, jistě nebudete mít nouzi o novou hudbu. Více si můžete přečíst v našem článku.

Přehled známých umělců v hlavním okně aplikace MP3jam

Přehled známých umělců v hlavním okně aplikace MP3jam

Přehled známých umělců v hlavním okně aplikace MP3jam

2. RadioSCAN.sk

Druhou příčku v žebříčku získala za měsíc červenec velmi jednoduchá aplikace RadioSCAN.sk, jejíž pomocí můžete poslouchat prostřednictvím internetu slovenská rádia. Aplikaci není třeba instalovat a ihned po spuštění lze z obsáhlého seznamu vybrat rádio, jehož vysílání chcete prostřednictvím počítače přehrávat. Program nabízí v současné době více jak 50 stanic a kromě jednoduchého playlistu také historii poslouchaných stanic. Současně s verzí pro Windows je nabízena i aplikace pro mobilní zařízení se systémem Android nebo BlackBerry.

RadioSCAN.sk nabízí ve velmi jednoduchém rozhraní poslech více jak 50 slovenských stanic

RadioSCAN.sk nabízí ve velmi jednoduchém rozhraní poslech více jak 50 slovenských stanic

RadioSCAN.sk nabízí ve velmi jednoduchém rozhraní poslech více jak 50 slovenských stanic

3. My MP3 Splitter

I třetí aplikace v žebříčku nejstahovanějších novinek je spojena s hudbou. Slouží totiž ke střihu mp3 souborů. Pomocí aplikace můžete přesně určit počáteční a koncový bod úseku, který chcete ze skladby vystřihnout a uložit zvlášť. K dispozici je samozřejmě také přehrávání přímo z aplikace, díky kterému můžete úsek vybrat opravdu přesně. Výsledný soubor lze opět uložit do formátu mp3 a to bez snížení původní kvality.

Aplikace rovněž podporuje základní ID3 tagy. Bohužel více možností program nenabízí. Navíc je třeba upozornit na instalaci, při které program nabízí také další produkty, které není úplně snadné odmítnout.

My MP3 Splitter slouží, jak název napovídá, k dělení nahrávek ve formátu MP3

My MP3 Splitter slouží, jak název napovídá, k dělení nahrávek ve formátu MP3

My MP3 Splitter slouží, jak název napovídá, k dělení nahrávek ve formátu MP3

Další užitečné aplikace

V tabulce patnácti nejvíce stahovaných novinek najdete jistě i další zajímavé programy, které si svojí kvalitou říkají o pozornost. Jedním z nich je Mobogenie, který slouží ke správě telefonů se systémem Android. Můžete jeho pomocí editovat kontakty, psát textové zprávy, zálohovat data či přenášet soubory mezi počítačem a úložištěm telefonu. Související aplikací je pak Windroy, což je prostředí pro spouštění Android aplikací v systému Windows. Díky němu si můžete vyzkoušet aplikace nebo systém samotný i bez příslušného mobilního zařízení.

Velmi zajímavá je také aplikace Microsoft Worldwide Telescope, díky které můžete z pohodlí svého pokoje prozkoumat celý vesmír. Jedná se o virtuální hvězdárnu, ve které naleznete spoustu unikátních snímků ze světa mimo naši planetu. Uživatele čteček elektronických knih pak jistě zaujme Hamster Free eBook Converter, který dokáže převádět elektronické knihy do nejpoužívanějších formátů. Poslední doporučovanou aplikací je pak BZR Player. Jde o univerzální hudební přehrávač, který je nenáročný na systémové prostředky, jednoduše ovladatelný a podporuje širokou škálu audio formátů.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty