Hlavní navigace

Červen 2016 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Coudy

První místo mezi novinkami minulého měsíce června se pěkným náskokem obsadila aplikace pro přenos souborů mezi telefonem a PC. Na druhé příčce se pak umístil nástroj pro analýzu počítače a detekování anomálií.

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevila s obrovským náskokem nástroj pro přenos souborů mezi Androidem a PC. Druhé místo pak nástroj pro analýzu počítače a detekování anomáliíNa pomyslném třetím místě se nachází výborný nástroj pro úklia čištění disku. Samozřejmě se jako vždy společně podíváme i na další zajímavé programy umístěné v žebříčku nejstahovanějších programů za poslední kalendářní měsíc.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Android Transfer for PC Freeware 183
2.  Vba32 AntiRootkit Freeware 138
3.  Avast Cleanup Shareware 114
4.  Macrorit Disk Scanner Freeware 107
5.  LeapDroid Freeware 100
6.  Affinity Designer Freeware 100
7.  WinPurify Freeware 94
8.  Farbar Recovery Scan Tool Freeware 89
9.  RansomNoteCleaner Freeware 85
10.  SanDisk SSD Dashboard Freeware 68
11.  ByteFence Demo 84
12.  OBS Studio Freeware 83
13.  MassTube Freeware 80
14.  Avast Software Cleanup Freeware 66
15.  DaVinci Resolve Freeware 66

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Android Transfer for PC

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem Android Transfer for PC. Jedná se o nástroj pro přenos souborů z PC do Android smartphonu. Jednoduše připojte do svého počítače a klepněte na tlačítko Spustit přenos. Hudba, videa a další mediální soubory budou přesunuty do nového telefonu. Podpora výrobců – Apple, Samsung, HTC, Sony, Motorola, LG, Huawei nebo ZTE. Android Transfer for PC je manažer pro mobilní zařízení se systémem Android. Program slouží pro zálohu, obnovu a správu Vašeho zařízení.

 

Pohled na aplikaci Android Transfer for PC
 

2. Vba32 AntiRootkit

Na druhém místě se umístil progrma Vba32 AntiRootkit. Jedná se o nástroj pro analýzu počítače a detekování anomálií vzniklých v důsledku přítomnosti škodlivého softwaru. Díky tomuto programu je možné odhalit a neutralizovat jak známé, tak méně časté viry přítomné v systému. Nástroj nekoliduje s již nainstalovanou antivirovou aplikací, umožňuje použití jednoho z několika režimů, nechybí ani možnost vygenerování reportu na základě provedeného skenu.
 

Pohled na spuštěnou aplikaci Vba32 AntiRootkit
 

3. Avast Cleanup

Pomyslnou třetí příčku obsadil nástroj s názvem Avast Cleanup. Jedná se o nástroj pro úklid a čištění disku. Umožňuje vyhledat a odstranit nepotřebné soubory, vyčistit vyrovnávací paměť (cache) internetového prohlížeče, smazat historii procházení a stahování, stejně tak se dokáže zbavit sledovacích cookies souborů. Po dokončení analýzy jsou také zobrazeny zastaralé balíčky ovladačů a sdílené DLL soubory. Důležitou součástí je funkce pro nalezení potenciálně nebezpečných aplikací, chybných systémových nastavení, zastaralých položek registru a startup souborů. Nakonec nechybí ani možnost plánování analýzy a čištění v předem zvolený čas.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program s názvem Macrorit Disk Scanner. jedná se o přenosný nástroj pro kontrolu pevného disku a zjištění případných vadných diskových sektorů. Použitý algoritmus provádí svou operaci při nejvyšší možné rychlosti garantované zařízením. Aplikace pracuje se všemi novějšími verzemi Windows, včetně těch serverových. Podporuje zařízení typu IDE a SATA, SCSI, FireWire, hardware RAID, stejně tak si poradí s paměťovými kartami a obecně flash paměťmi.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem LeapDroid. Jedná se o emulační software, který umožňuje spustit Android ve virtuálním prostředí a pracovat tak se všemi aplikacemi, které jsou s tímto mobilním operačním systémem kompatibilní. LeapDroid je zároveň schopen simulovat veškerá gesta dotykem a mapovat je na korespondující klávesy na klávesnici. Emulátor také umožňuje spuštění více instancí Androidu současně, takže lze například hrát stejnou hru z více účtů.

Poslení zmíněnou aplikací je program Affinity Designer. Jedná se o editor digitálních fotografií, prostřednictvím kterého můžete vylepšit například snímky z dovolené, ať už pomocí nástrojů pro retušování, nebo funkcí pro kosmetické úpravy. Program umožňuje pracovat s vrstvami, nabízí prostředky pro vkládání nejrůznějších tvarů, modifikaci barev (například vyvážení bílé), stejně tak nechybí nástroje pro ořezávání, editování rozměrů, rotování nebo aranžování objektů.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty