Hlavní navigace

Call of Duty: Infinite Warfare

Podobně jako u Battlefieldu v poslední době spatřil světlo světa nový díl Call of Duty. Infinity Ward a Activision se ovšem na rozdíl od svého největšího konkurenta vydávají v novém díle úplně jinou cestou.
Coudy

Sdílet

Před nedávnem spatřil světlo světla nový díl Call of Duty s přídomkem Infinitive Warfare. Za tímto dílem má stát studio Infinity Ward, jenž vydalo předchozí díl s názvem Call of Duty: Ghosts. Na herní scéně jde ovšem znát, že poslední díl byl pro mnoho fanoušků slavné herní série spíše zklamáním a mnoho z nich by raději volilo návrat na bojiště minulého století. Bohužel pro ně Infinity Ward jejich volání a tužby nevyslyšely a nový díl zasadili do daleké budoucnosti a dle dostupných trailerů bude hra ryzí sci-fi, kde nebudou chybět kosmické lodě a souboje ve vesmíru.

 

Dle traileru Call of Duty: Infinite Warfare přinese jen naskriptované mise z planety Země do vesmíru, kde hráči budou moci soupeřit nejenom v klasických akčních misích, ale dokonce jako pilot dvou vesmírných plavidel. Vylepšení se má dočkat hlavně rychlost načítání nových sekvencí mezí jednotlivými úseky hry. Pokud se na oznámení podíváme nezastřeným okem ortodoxního fanouška, který vynechá hlášky o drsných akčních akcích, tak nám dojde, že prim bude hrát vyprávění smyšleného až filmového příběhu, kdesi z daleké budoucnosti. Pro člověka jen trochu znalého herní série Call of Duty to jistě nebude žádná převratná novinka a vlastně ani pro občasného hráče bez hluboké lásky k sérii.  

Kapitán Reyes je zpět!

Alespoň se do singleplayeru vrátí oblíbená postava kapitána Reyse, který bude velet válečné lodi Retribution, která bude čelit hordám vojáků The Settlement Defense Front, kteří představují v podstatě jednotku partyzánů, kteří se odtrhnuli od jednotek United Nations Space Alliance, před velmi dávnou dobou. Vesmírná bárka kapitána Reyse má být jednou z poslední, která jednotkám z mateřské planety země zbývá.

 

Velmi zajímavý trailer k novému dílu

Všechny klíčové detaily jsou ovšem zahaleny tajemstvím, který má odhalit až finální verze hry. Tvůrci ovšem dali hráčům možnost nahlédnout lehce pod pokličku a poodhalili část příběhu. Na domovské planetě Zemi mělo dojít k populační explozi a v podstatě k vytěžení všech nerostných surovin. Lidstvo tak musí spoléhat na dodávky z jiných planet, které se nacházejí roztroušené po celém solárním systému. Mnoho z těchto planet však právě mají pod palcem partizánské jednotky Front. Je jasné, že to se lidské rase, která je držena jednoduše v šachu nemůže líbit a když selhají i poslední mírové jednání lidstvo se tak najednou ocitá na pokraji existenční války.

Infinite Warfare slibují, že přenesou klasický boj z pevné země do různých podmínek ve vesmíru, ale zapojí do hry vedle nových zbraní a jiných technologií i boj v roli pilota dvou vesmírných lodí. Zajímavostí je, že kapitán Reyes je nejen velitelem velké lodi Retribution, ale do boje vyrazí i ve své stíhačce s nesoucí název Šakal. Tvůrci dále také přislíbili zbrusu novou verzi velmi oblíbeného kooperativního Zombies módu, která nabídne vlastní příběhovou linku i nové herní mechanismy. Detailní podrobnosti se bohužel buodu vědět až později, ale dle tvůrců to má být velké překvapení. Co je zatím známo o multiplayeru tak je slib studia Infinity Warfare, že mapy budou velmi dobře navržené a hratelnost velmi modulární, což jsme ovšem slýchaváli i u předešlého dílu. Jestli bude mít nový díl úspěch, ukáže až čas, ale je jisté, že jednoduché to rozhodně mít nebude. Nechceme být posly špatných zpráv, ale sázka na budoucnost, v době kdy se do popředí nových her stále více dere první světová válka není dle našeho názoru posazení nového dílu do alternativní budoucnosti vůbec dobrou volbou. Je vidno, že tvůrci se nepoučili z nezdarů předchozích dílů, kdy mnoho skalních hráčů nepřešlo v multiplayrové části na nové díly z budoucnosti a raději zůstalo u starých prověřených titulů.

Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered

Porovnání originální a remaster edice Modern Warfare

K nelibosti tvůrcům, mnohem větší zájem oproti Infinity Warfare vzbudilo ohlášení nové remastrované edice starého a dobrého dílu s přídomkem Modern Warfare. Další peckou je, že remastrovanou verzi vyvíjí pod dohledem Infinity Ward veteráni ze studia Raven, který původní díl doplní o nové efekty, animace, zvuky a tak podobně. Samozřejmě nemůže chybět ani lepší detaily a textury. K dispozici má tak být nejen kompletně přepracovaná singleplayrová část, ale také i multiplayerová část čítajích desítku nejlepších map. Mód hry více hráčů se od původní hry má lišit nejvíce a nabídnout má všechny novinky, které se objevily až v dílech po Modern Warfare. Jedná se například o killstreaky, systém prestiže, zkušenostní body a tak dále. Velkou nevýhodou, která jistě nepotěší spoustu hráčů je, že remastrovanou edici Call of Duty 4 dostanete pouze při koupi krabicové nebo digitální Legacy edice, při koupi digitální Deluxe edice, a taktéž při koupi Legacy Pro edice, která obsahuje i season pass a nepodstatné drobnosti. Ve finále to znamená, že se nebude dát koupit samostatně což je pro fanoušky velká škoda.

Oba díly  mají vyjít pro PC, PS4 a Xbox One 4. listopadu.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty