Hlavní navigace

Budoucnost systému Windows Phone

Martin Tábor

Společnosti Microsoft unikla na veřejnost plánovaná roadmapa vývoje mobilního operačního systému WP7. Podle všeho by nás v roce 2012 mohly čekat ještě dvě verze, které přinesou mnoho novinek.

Sdílet

V nejbližší budoucnosti nás čeká inovovaná verze „Tango“, která se ponese hlavně v duchu optimalizace hardwarových nároků. Díky nižším požadavkům na výpočetní výkon tak bude možné systém bez problémů provozovat i na levnějším hardwaru, což by mohlo přinést dlouho očekávané zlevnění a větší rozšíření smartphonů se stále zánovním systémem od Microsoftu. Oficiální představení Windows Phone Tango by se mohlo odehrát koncem února na veletrhu Mobile World Congress. V obchodech by se pak měl objevit nejdéle do poloviny tohoto roku.

Windows Phone – Ilustrační obrázek

Mnohem zajímavější novinkou se zřejmě stane navazující verze „Apollo“. Jedná se totiž o verzi, kterou Microsoft plánuje jako jeden z větších technických milníků a měla by tak na poli chytrých mobilních telefonů znamenat větší krok vpřed. Známy jsou prozatím především plány na zavedení podpory lepších hardwarových standardů v podobě vícejádrových procesorů či HD rozlišení displejů. I verze s kódových označením „Apollo“ by měla spatřit světlo světa ještě do konce roku 2012.

Zdroj: digitaltrends.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty