Hlavní navigace

Budoucnost Mozilla Thunderbird

Po dubnovém zrušení firemní divize Mozilla Messaging, mající na starost vývoj poštovního klienta, nyní Mozilla potvrzuje, že Thunderbird nemíní přesunout na vedlejší kolej. První beta nové vývojové větve s sebou přináší mnoho nových vlastností.
Martin Tábor 8. 6. 2011

Sdílet

Nedávno uvolněná první betaverze nese označení 5.0. Je to z důvodu, že bylo učiněno rozhodnutí, sjednotit vývojové cykly Thunderbirdu a Firefoxu. Thunderbird by tak měl vycházet rovněž v kratších intervalech a číslování bude shodné nebo podobné s aktuální verzí Firefoxu. Toto rozhodnutí je relativně logické vzhledem k tomu, že mnoho částí poštovního klienta vycházejí právě z kódu webového prohlížeče. Jako příklad můžeme zmínit renderovací jádro Gecko.

Mozilla Thunderbird 5.0 Beta 1

Pátá verze se nese především v duchu změny uživatelského rozhraní a jeho modernizace. Mezi další novinky patří přepracovaná práce s doplňky, ve šlépějích Firefoxu 4, vylepšená práce s panely, upravený průvodce přidání nového účtu, přímé zobrazení velikosti přiloženého souboru atd. Z podporovaných architektur ubylo Mac PowerPC a nadále jsou tak podporovány pouze architektury Intel x86 a 64-bitové procesory. Finální verzi Thunderbirdu 5.0 lze očekávat koncem června.

Další poznámky k aktuální betaverzi jsou k dispozici zde.

Zdroj: mozillamessaging.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty