Bude World of Warcraft zdarma?

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
Čím dál tím víc MMO her ustupuje od pravidelných poplatků a nechává hráče připojit se do hry zcela zdarma. Jak má Blizzard v plánu přizpůsobit se změnám na trhu? A chtějí vůbec hráči World of Warcraft zdarma?
Jiří Škrampal 1. 7. 2010

Sdílet

Představovat nejznámější MMORPG World of Warcraft by asi bylo zbytečné. Se současnými přibližně jedenácti miliony platících hráčů je to stále jasná jednička na trhu.

Trh ale prochází nenápadnou změnou. Tituly jako Dungeons and Dragons Online nebo Lord of the Rings Online přecházejí na nový koncept a za jejich hraní hráč nebude platit žádné měsíční poplatky. To ovšem není žádná novinka, MMORPG, která jsou k dispozici zcela zdarma, je celá řada. Například Dungeon Runners nebo The Silk Road.

Financování těchto her je založeno na principu mikrotransakcí, tedy platbou za konkrétní věci ve hře za skutečné peníze.

Hlavní designér World of Warcraft v rozhovoru pro časopis PC Gamer řekl, že je možné, že nastane den, kdy systém měsíčních poplatků o WoW už nebude mít smysl. Zatím to tak ale nevypadá, protože by nejprve musela přijít hra, která by se WoW rovnala v počtu uživatelů a byla by zdarma.

V nejbližší době se ovšem nic takového nechystá a pokořitel World of Warcraft také není v dohledu.

Systém mikrotransakcí nicméně ve WoW už nějakou dobu omezeně funguje. Hráči si mohou například koupit pety nebo dokonce létajícího mounta.

Blizzard tak však pouze obohacuje svůj dosavadní model a nehodlá ho mikrotransakcemi nahradit.
 

Zdroj: www.kotaku.com

Autor článku