Hlavní navigace

Březen 2017 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Na prvním místě se objevila s obrovským náskokem aplikace pro inteligentní analýzu dokumentu. Druhé místo pak obsadila antivirová utilita pro kontrolu počítače a detekci případných hrozeb
Coudy

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevila s obrovským náskokem aplikace pro inteligentní analýzu dokumentu. Druhé místo pak obsadila antivirová utilita pro kontrolu počítače. Na pomyslném třetím místě se nachází nástroj pro detekci a odstanění malware.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Videoder Shareware 116
2.  Dont Hijack This Freeware 114
3.  Android Tools Freeware 83
4.  Free MP3 Ringtone Maker Freeware 82
5.  SyvirPC Demo 75
6.  Elements Freeware 66
7.  Trend Micro Ransomware File Decryptor Freeware 61
8.  WEBNoTrack Freeware 58
9.  RunPE Detector Freeware 55
10.  Agnitio Freeware 53
11.  Avast Decryption Tool for XData Shareware 52
12.  Adoreshare Video Joiner Freeware 51
13.  ESET AES-NI decryptor Freeware 51
14.  mStream Express Freeware 49
15.  Dictate Freeware/td> 49

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. 

1. ABBYY FineReader

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem ABBYY FineReader. Aplikace ABBYY FineReader 14 v sobě snoubí inteligentní analýzu dokumentu s vyšší rychlostí, lepším rozpoznáváním a podporou více formátů souborů tak, aby mohla nabídnout nejchytřejší a nejuniverzálnější způsob převodu naskenovaných a PDF souborů do dokumentů s možností úprav a vyhledávání. Díky tomuto nástroji, můžete snadno převádět neskenované dokumenty a fotografie z digitálního fotoaparátu do editovatelné elektronické podoby, ve které můžete snadno vyhledávat, lépe řečeno do textové podoby aniž byste museli něco přepisovat. Aplikace nabízí integrované nástroje pro kontrolu pravopisu, rozeznání čárového kódu, rozdělení obrázků a rozpoznání vícejazyčného textu.

Program je excelentně přesný při rozpoznávání znaků společně s jednoduchým rozhraním a průvodcem se jedná o velmi populární nástroj. Převedené dokumenty mohou být exportovány do formátu PDF, Word, HTML, CSV, DBF a několik dalších, případně mohou být získané informace odeslány emailem. Spolehlivě převede tabulky, text nebo obrázky. ABBYY FineReader zachovává původní vzhled stránky, včetně fontů. Rozpoznává češtinu, slovenštinu, angličtinu, ruštinu a dalších 179 jazyků. Program také podporuje ochranu dokumentů pomocí šifrování. Dovolí tak uživatelům operace jako tisk, editaci, extrahování obsahu apod. ABBYY FineReader má také funkci, která dovolí definovat další vlastnosti dokumentu jako titul, autor, předmět a klíčová slova, a uložit tyto data do PDF, DOC / RTF, XLS, HTML, XML a LIT formátů. Tyto vlastnosti mohou být použité operačním systémem a jiným softwarem pro indexování a hledání uložených souborů.

 

Pohled na základní nabídku aplikace
 

2. ESET Online Scanner

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem ESET Online Scanner. ESET Online Scanner je jednoúčelová antivirová utilita pro kontrolu počítače a detekci případných hrozeb. Díky cloudovému anti-malwarovému enginu umožňuje velmi rychle identifikovat přítomné infikované nebo podezřelé soubory a během chvíle je odstranit. Skener se zaměřuje na všechny druhy malwaru, včetně virů, červů, trojských koní, spywaru nebo phishingových hrozeb. Program automaticky realizuje hloubkovou analýzu, která kontroluje archivované soubory a skrytý malware. Pozornost zaměřuje také na zaváděcí sektor nebo autostart umístění, dokáže provést restartování a spustit novou kontrolu pro malware, který lze efektivně odstranit pouze po rebootování.

Pohled na spuštěnou aplikaci

3. Malwarebytes Chameleon

Pomyslnou třetí příčku obsadil Malwarebytes Chameleon. Jedná se o software, který představuje poslední pomoc v případě infikování počítače a zablokování antivirového skeneru Malwarebytes Anti-Malware. Jedná se o utilitu v příkazové řádce, nicméně nevyžaduje žádnou uživatelskou interakci. Veškeré operace jsou po spuštění provedeny automaticky. Z bezpečnostních důvodů jsou uvnitř staženého archivu umístěny soubory s nepravými názvy (firefox, iexplore, rundll32, svchost), ač každý z nich je samotná utilita Chameleon. Po spuštění programu a stisknutí libovolné klávesy dojde k automaticky kontrole, zda je program Malwarebytes Anti-Malware nainstalován. Pokud není, stáhne jej z internetu, nainstaluje a spustí. Následně ukončí všechny známé škodlivé procesy, zbaví se nalezeného malwaru a preventivně vás ochrání před jejich opětovným útokem.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program Quick Heal Bot Removal Tool. Ten dokáže detekovat a odstranit botnety (druh malwaru) z počítače. Tento bezpečnostní program není vybaven aktivním štítem, nicméně umožňuje provádět jednorázové kontroly systému pomocí trojice režimů. První režim skenuje pouze místa na disku, která bývají botnety infikována nejčastěji. Druhý režim kontroluje kompletně celý disk. Poslední režim je přizpůsobitelný a nabízí snadné nastavení těch adresářů, které mají být cíleně zkontrolovány. V okně programu je průběžně aktualizována informace o aktuálně skenovaném adresáři, počtu zkontrolovaných souborů, počtu nalezených infekcí, času spuštění skenu a prozatímní délce skenu.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem PullTube. Jedná se o aplikaci pro macOS, se kterou můžete stahovat videa ze serverů YouTube a Vimeo. Obsah lze ukládat v různých souborových formátech a v několika nabízených kvalitách. Podporuje rozlišení 4K, Full HD, HD nebo nižší a snímkovou frekvenci až 60 FPS. Případně umožní extrahovat zvukovou stopu a uložit ji ve formě audio souboru (M4A nebo MP3). Pro vyhledání videa stačí vložit URL adresu zkopírovanou z YouTube nebo Vimea. Průběh stahování je možné sledovat v samostatné okně. Libovolné video z fronty stahování lze jedním kliknutím načíst pomocí webového prohlížeče.

Poslední zmíněnou aplikací je program USB Port Fixer. Jedná se o nástroj, prostřednictvím kterého můžete opravit chybné USB porty, jejichž ovladače jsou poškozené, zastaralé nebo nerozpoznané. Poskytuje jednoduchý způsob, jak obnovit funkci mrtvého USB portu, který není schopen číst ani zapisovat a nedokáže rozpoznat připojené periferie (myš, klávesnice apod.). Zajistí opravu běžných problémů spojených s USB řadičem. Po dokončení procesu opravy dojde k automatickému restartování systému. Zda jsou po rebootování USB porty v pořádku je možné zjistit v okně Správce zařízení..

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty