Hlavní navigace

Březen 2014 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Měsíc březen patřil systémovým utilitám pro optimalizaci systému a také multimediálním aplikacím, především pro úpravu audio souborů. Těšit se můžete i na zajímavý program pro práci s YouTube.
Roman Polášek

Sdílet

Díky novinkám v katalogu Stahuj.cz budete moci snadno stříhat zvukové soubory, opravit paměťové karty a flash disky, odstranit ze svého počítače nežádoucí soubory a aplikace nebo si vytvořit instalační USB disk se systémem Windows. Jako vždy 3 nejstahovanější aplikace představíme podrobněji a za nimi následují tipy na další kvalitní aplikace, které byly přidány na Stahuj.cz v uplynulém měsíci.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Windows 7 Manager Shareware 464
2.  AV Audio Editor Freeware 345
3.  mUSBfixer Freeware 244
4.  avast! GrimeFighter Shareware 231
5.  Screen Translator Freeware 169
6.  WindowsToUSB Lite Freeware 168
7.  YouTubePlayer Freeware 147
8.  ProgeCAD 2014 Professional Shareware 146
9.  Whitestore Freeware 143
10.  PhotoSun Freeware 141
11.  UpdateMyDrivers Shareware 121
12.  ACID Xpress Freeware 120
13.  mrViewer Freeware 111
14.  Bible nový zákon Freeware 104
15.  W8 Sidebar Freeware 102

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Windows 7 Manager

Ačkoliv je systém Windows 7 považován za velmi povedený, občas je nutné věnovat nějaký čas jeho údržbě. S ní vám může pomoct například aplikace Windows 7 Manager, která se stala nejvíce stahovanou novinkou měsíce března.

Pomocí aplikace si můžete nejen zobrazit podrobné informace o systému a běžících procesech, ale můžete jej i optimalizovat a čistit. K tomu je nabízen buď průvodce, který vám poradí s nejdůležitějšími částmi, případně snadné čištění jedním kliknutím s přednastavenými volbami.

Dohromady tato aplikace integruje více než 30 nástrojů, mezi které patří kontrola aplikací spuštěných při startu systému, možnost vypnutí nepoužívaných služeb, čištění a optimalizace registru, mazání dočasných souborů na disku, vyhledávání duplicitních souborů, přizpůsobení plochy, nabídky Start a hlavního panelu, případně možností přihlášení, obnovení systému nebo nastavení řízení uživatelských práv. Řadu z těchto nástrojů najdete v ovládacích panelech systému Windows, avšak tato aplikace je nabízí na jednom místě. Pokud nevíte, kde tyto funkce najít přímo v systému, může být pro vás tento program užitečným pomocníkem.

Windows 7 Manager pomůže vyčistit a optimalizovat systém

Windows 7 Manager pomůže vyčistit a optimalizovat systém

Windows 7 Manager pomůže vyčistit a optimalizovat systém

2. AV Audio Editor

Potřebujete-li upravit zvukové soubory, jistě vám přijde vhod druhá aplikace z našeho žebříčku. Tou je AV Audio Editor, který nabízí zcela zdarma širokou škálu nástrojů, kterými můžete téměř libovolně upravovat audio soubory. Snadno s ním budete moci například stříhat soubory, odstranit nechtěné části, duplikovat pasáže, případně přidat některý z nabízených zvukových efektů.

Mezi přednosti programu patří také možnost pořizování zvukových záznamů. Budete s ním moci snadno nahrát například svůj nový umělecký počin a rovnou jej sestříhat. Pro uložení nabízí aplikace širokou škálu formátů, mezi kterými nechybí mp3, ogg a ani moderní formát flac.

Aplikace AV Audio Editor umožňuje snadnou a bezplatnou úpravu audio souborů

Aplikace AV Audio Editor umožňuje snadnou a bezplatnou úpravu audio souborů

Aplikace AV Audio Editor umožňuje snadnou a bezplatnou úpravu audio souborů

3. mUSBfixer

Třetí příčka za měsíc březen patří jednoduché utilitě, která slouží k opravě a formátování flash disků či paměťových karet. Občas se může stát, že je paměťová karta chybou uzamčena proti zápisu, takže ji nelze používat ani zformátovat, případně se složky na ní změní na pouhé zástupce. Oba tyto problémy dokáže aplikace mUSBfixer řešit.

Stačí flash disk nebo paměťovou kartu připojit k počítači a spustit tuto aplikaci. Poté je nutné vybrat odpovídající jednotku a stisknout jedno z nabízených tlačítek pro vyřešení odpovídajícího problému. Tak jednoduchá může být oprava. Pokud tedy máte doma paměťovou kartu, která trpí některým z těchto problémů, určitě vyzkoušejte tento program.

mUSBfixer dokáže opravit váš flash disk nebo paměťovou kartu

mUSBfixer dokáže opravit váš flash disk nebo paměťovou kartu

mUSBfixer dokáže opravit váš flash disk nebo paměťovou kartu

Další užitečné aplikace

S dalších programů v žebříčku jistě věnujte pozornost aplikaci avast! GrimeFighter. Tato aplikace od známého výrobce dokáže ve vašem počítači najít a odstranit přebytečné a pravděpodobně nechtěné aplikace. Rovněž dokáže opravit registr a spravovat programy spouštěné po startu.

Kromě programu AV Audio Editor najdete v žebříčku ještě jednu aplikaci, která umožňuje úpravu zvukových souborů. Je jí ACID Xpress, který nabízí nejen mnoho editačních nástrojů, ale také velkou knihovnu zvukových efektů, které můžete při kompozici hudby použít.

Pokud rádi sledujete videa na YouTube, jistě vyzkoušejte program YouTubePlayer, jehož pomocí můžete videa na tomto portále nejen vyhledávat a prohlížet, ale také je stahovat, pořizovat z nich screenshoty nebo extrahovat zvukovou stopu.

Praktická je také aplikace WindowsToUSB Lite, jejíž pomocí si budete moci z DVD nebo ISO souboru vytvořit instalační USB disk se systémem Windows. Ten přijde vhod především v případě, že budete chtít instalovat systém do počítače, který není vybaven optickou mechanikou.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty