Hlavní navigace

Březen 2012 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Měsíc březen přinesl velmi rozmanitý výběr aplikací. Vyzkoušet můžete výborně vybavený překladač nebo se můžete zúčastnit soutěže o 6 výkonných notebooků Dell díky aplikaci Centrum Mail.
Roman Polášek 13. 4. 2012

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát přinášíme přehled softwarových novinek, které nejvíce zaujaly návštěvníky na Stahuj.cz. Výběr je tentokrát velmi originální a nabízí aplikace všeho druhu. V žebříčku patnácti nejúspěšnějších novinek naleznete především jednoduché utility pro jednorázové úkony i propracované aplikace, kterým vévodí Centrum Mail. Dobrou zprávou pro všechny uživatele je hlavně to, že všechny aplikace jsou bezplatné.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Centrum Mail Freeware 7176
2.  QTranslate Freeware 1356
3.  YouTube to MP3 Converter
Freeware 1007
4.  Kapow Punch Clock Freeware 788
5.  QRGen Freeware 429
6.  Horloger Freeware 414
7.  Multi Commander Freeware 395
8.  Technitium MAC Address Changer Freeware 357
9.  UnThreat Free Antivirus Freeware 350
10.  Youtube Downloader HD Freeware 292
11.  React OS Freeware 271
12.  Unified Remote Freeware 264
13–14.  MyPage CMS Freeware 252
13–14.  Windows 7 Taskbar Iconizer Freeware 252
15.  Real Desktop Standard Freeware 219

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

3. YouTube to MP3 Converter

Oblíbený portál YouTube nabízí kromě jiného obsahu i spoustu hudebních klipů. Pokud patříte mezi jejich diváky či rádi posloucháte hudbu, jistě vás zaujme aplikace YouTube to MP3 Converter, která dokáže stahovat zvukovou stopu videí. Díky tomuto programu budete moci snadno a rychle postahovat svou oblíbenou hudbu a to zcela zdarma. Navíc bude rovnou uložena do populárního formátu MP3, takže ji můžete snadno nahrát do svých mobilních telefonů či MP3 přehrávačů pro pohodlný poslech.

Postup stažení zvukové stopy je opravdu snadný. Do aplikace stačí vložit adresu stránky s videem. Dále můžete zvolit datový tok výsledného zvukového souboru a rovněž složku, do které bude soubor uložen. Poté už jen stačí zahájit stahování. Díky ukazateli můžete dobře vidět postup stahování. O zbytek už se nemusíte starat, po dokončení naleznete ve vybraném umístění MP3 soubor, který můžete ihned přehrát.

YouTube to MP3 Converter - snadné uložení zvuku z videí

YouTube to MP3 Converter – snadné uložení zvuku z videí

YouTube to MP3 Converter – snadné uložení zvuku z videí

2. QTranslate

Neovládáte cizí jazyky a potřebujete často překladač? Pak vás může zaujmout jednoduchá utilita QTranslate, která překládání značně usnadní. Nejedná se přitom o obyčejný překladač, kterých lze na internetu nalézt spoustu, a které využívají překladač od Googlu. QTranslate kromě tohoto překladače využívá také dalších 6 služeb, jejichž pomocí můžete výrazy překládat. Naleznete mezi nimi například překladač od Microsoftu nebo Yahoo!

QTranslate vyčnívá nad ostatní aplikace i dalšími funkcemi. Mezi ně patří například zpětný překlad, kdy je přeložený text opět přeložen do původního jazyka, díky čemuž si můžete udělat dobrou představu o kvalitě překladu. Dále aplikace nabízí kontrolu pravopisu a okamžité přeložení. Pokud vybraná služba pro překlad nabízí i možnost přečtení výrazu, můžete přímo z aplikace výraz přehrát.

Mezi velké výhody patří množství integrovaných klávesových zkratek, díky kterým je ovládání skutečně rychlé a snadné. Přístup máte rovněž k historii překládaných výrazů a klávesnicím pro různé jazyky pro zadávání speciálních znaků, které na své klávesnici nenajdete.

QTranslate - pohodlný a rychlý překlad díky klávesovým zkratkám

QTranslate – pohodlný a rychlý překlad díky klávesovým zkratkám

QTranslate – pohodlný a rychlý překlad díky klávesovým zkratkám

1. Centrum Mail

Vítězem přehledu za měsíc březen se stal s velkou převahou program Centrum Mail, který může posloužit jako náhrada za MS Outlook nebo Thunderbird. Centrum Mail je emailový klient, který kromě klasických emailů zvládne mnohem více. Využít můžete totiž i rychlou komunikaci pomocí oblíbeného a rozšířeného instant messagingu. Pomocí aplikace Centrum Mail tak budete moci najednou a rychle posílat emaily, ale i komunikovat se svými přáteli na Facebooku nebo jiné službě.

Aby bylo používání co nejjednodušší, nabízí aplikace snadné nastavení pro tuzemské oblíbené služby i jednoduchý import dat z jiných aplikací. Díky tomu bude vše ihned funkční a nepřijdete ani o svá data. Kompletní výčet funkcí a možností naleznete v podrobném článku, který jsme programu věnovali. V souvislosti s propagací této aplikace se můžete rovněž zúčastnit soutěže o 6 výkonných notebooků značky Dell.

Centrum mail - rychlá a snadná komunikace s vašimi přáteli

Centrum mail – rychlá a snadná komunikace s vašimi přáteli

Centrum Mail – rychlá a snadná komunikace s vašimi přáteli

Další užitečné aplikace

Žebříček obsahuje tentokrát opravdu různorodé programy a najde se jich ještě několik, které byste rozhodně neměli jen tak minout. Zaujmout může Kapow Punch Clock, který umožní jednoduché měření času, který strávíte při svých činnostech. Fandíte-li moderním technologiím, jistě znáte QR kódy, které jsme dříve představili ve speciálním článku. K jejich generování můžete využít například nově přidanou aplikaci QRGen. Pro vylepšení své plochy pak můžete využít program Horloger, díky kterému získáte velmi pěkné hodiny. Pro pokročilou správu souborů pak můžete vyzkoušet bezplatný Multi Commander, který nabízí spoustu funkcí pro ještě efektivnější práci.

Autor článku