Hlavní navigace

BitTorrent přišel se synchronizačním klientem Sync

Programátoři z BitTorrentu uvolnili po měsících uzavřeného testování aplikaci Sync pro stažení každému návštěvníkovi stránek. Uživatelům vice zařízení se tak nabízí další mocný nástroj pro synchronizaci jejich dat.
Martin Tábor

Sdílet

BitTorrent Sync je sice nenápadná, ale zato velmi zajímavá aplikace, která doplňuje řady známých programů jako Dropbox, Google Drive, SkyDrive, Ubuntu One apod. Zásadním rozdílem je ovšem to, že program umožňuje skutečně pouze přenos souborů mezi počítači majitele, a to bez toho, aby byla data ukládána do cloudového úložiště.

Instalace – nastavení kódu pro spárování

K přenosu (synchronizaci) dat je totiž použit stejný P2P protokol, jaký používá standardní torrentová síť pro sdílení souborů různého původu a typu. I když je program z tohoto důvodu poměrně méně konvenční a jedná se stále o experiment, z hlediska funkčnosti zase není aplikace v dnešní době bezplatných cloudových úložišt příliš užitečná.

Synchronizovaná složka a okno programu

Pro synchronizaci je bohužel nutné připojení všech počítačů najednou, a přenos pak probihá v reálném čase. To je opět způsobeno absencí internetového úložiště, které ve své podstatě slouží u produktů typu Dropbox i jako „vyrovnávací paměť“ a data nahraná z jednoho zařízení jsou později stažena na další. Sync tak může být vhodnou alternativou pro lidi, kteří chtějí synchronizovat svá data privátně a nenechávat je „polehávat“ kdesi na neznámých serverech. O tom, že se jedná někdy o značnou výhodu, se mohou zájemci přesvědčit např. v tomto starším článku.

Zdroj: bittorrent.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty