Hlavní navigace

Bílý dům vyvíjí moduly pro Drupal

David Procházka

V minulém roce přijal úřad Baracka Obamy v rámci podpory otevřených produktů redakční systém Drupal jako CMS pro svůj web. Nyní Bílý dům vyvinul pro své potřeby nové moduly, které zpřístupnil komunitě uživatelů Drupalu.

Sdílet

Obamova administrativa aktivně provádí kampaň, ve které slibuje, že vláda bude více transparentní a přístupná pomocí internetových technologií. David Cole, poradce výkonného Kanceláře prezidenta republiky, oznámil, že jeho tým uvolil několik vlastních modulů, který byly vytvořeny pro účely spuštění webu whitehouse.gov. Američané si od svého kroku slibují zejména to, že lidé po celém světě využijí, přezkouší nebo vylepší tyto hotové moduly. Bílý dům je nadšen zájmem testerů a vývojářů webu, kteří na základě naprogramovaných komponent pokračují dále ve vývoji svých webů.

 

<p>&#160;</p>

 

Web Whitehouse.gov je z velké části postaven na open source CMS systému Drupal, který se stal značně populární i v našich končinách. Díky doplňkovým modulům lze tento redakční systém rozšířit o funkčnost - například o fotogalerie, kalendáře, diskusní fóra apod. Moduly, které navrhli odborníci z Bílého domu jsou dle ohlasů uživatelů velmi užitečné. Například jeden z nich dovoluje lidem registraci na jedné či více konferencí s kompletní správou workshopů, další komponenta dovoluje komplexně zpracovávat metadata u obrázků, takže jsou dostupnější pro zrakově postižené.

Zdroj: DT

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty