Hlavní navigace

Bill Gates: Office se musí dramaticky zlepšit

Martin Tábor

Bill Gates poskytl interview finanční a mediální společnosti Bloomberg. V rozhovoru se mimo jiné dostal i ke komentování současného stavu kancelářského balíku Office, o němž se nevyjádřil příliš vybíravým způsobem.

Sdílet

Bill Gates velký svět IT vlastně již dávno opustil a zvláště za éry Steva Ballmera se plně věnoval své charitativní nadaci. To se trochu změnilo po převzetí kormidla Nadellou, jemuž Gates v mnohem větší míře dopřává poradenské služby. I s tím může trochu souviset interview, jenž dal Gates americké společnosti Bloomberg, která má leckdy důležité slovo při rozhodování akcionářů a vůbec dění na finančním trhu. Bloomberg je totiž od roku 1981 jedním z hlavních zdrojů informací o dění na trzích a jím poskytnutá data bezesporu do jisté míry ovlivňují rozhodování řady klíčových pracovníků či makléřů. Rozhovor s legendou IT businessu se také nejdříve točil převážně kolem činnosti jeho nadace, ale nakonec přišla řeč i na aktuální dění v Microsoftu či novou platební metodu Apple Pay. Jednou z věcí, která se spoluzakladateli Microsoftu (druhým byl Paul Allen) na současné firmě nelíbí, je kancelářský balíček Office. O něm řekl, že se musí přímo radikálně zlepšit.

Rozhovor Billa Gatese pro Bloomberg

S nejznámějším komerčním kancelářským balíkem se to má aktuálně tak, že nejnovější verze je stále 2013, avšak začíná převažovat prodej licencí Office 365. To je vlastně jakási služba či pronájem softwaru, kde uživatelé pravidelně platí určité částky, za něž je jim ovšem poskytován stále nejaktuálnější produkt. Jakmile tedy vyjde příští Office, předplatitelé budou mít upgrade již v ceně, avšak na druhou stranu, jakmile nezaplatí další období, ztratí licenci k užívání. Tento způsob poskytování softwaru jako služby je navíc Microsoftem (i dalšími společnosti) čím dál více protlačován a pro ČR se na podzim chystá i velká televizní kampaň. Bill se pak vyjádřil i k novému iPhonu a platebnímu systému Apple Pay, o němž věří, že může přispět k všeobecnému rozšíření NFC, a to i přesto, že Apple vývojářům zatím neposkytl k této bezdrátové technologii volný přístup. V iOS 8 zkrátka mohou aplikace využít API pro NFC pouze v rámci Apple Pay a nikoli např. pro přenos dat či synchronizaci zařízení.

Zdroj: bloomberg.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty