Hlavní navigace

Beta Office 2013: možná již příští týden

Podle informací kolujících po internetu se zdá, že by se široká veřejnost mohla v dohledné době konečně dočkat první ukázkové verze nových Office 2013. Tak se bude nakonec jmenovat kancelářský balíček s kódovým označením Office 15.
Martin Tábor 1. 7. 2012

Sdílet

Nový Office od Microsoftu ponese ve finále jméno Office 2013, a tak se alespoň po této stránce bude držet zavedeného standardu. To je ovšem zřejmě jediné, v čem nový kancelářský balíček nebude příliš revoluční. Podle neoficiálních informací se zdá, že Microsoft s novými Office spěje konečně do stádia bety, a tak bude možné vydat první veřejné testovací sestavení. Prozatím z redmondských laboratoří vyšlo pouze tzv. Technical Preview, které už není nejnovější a bylo určeno výhradně vývojářům a partnerům společnosti Microsoft.

Pravděpodobný vzhled ikon aplikací Office 2013

V současné době jsou zřejmě hotovy nové ikony aplikací i logo, které bude reprezentovat celý softwarový produkt. Velkou novinkou bude u Office 2013 i kompletní změna vzhledu, která bude sice vycházet z rozhraní Ribbon, ale celkově bude grafika přizpůsobena prostředí Windows 8 a především pak primárně dotykovému rozhraní Metro. Ve Windows 7 tak nebude „grafické souznění“ se vzhledem systému zcela dokonalé. Dalším faktem se stane zřejmě to, že nový kancelářský balíček již nebude podporovat pomalu umírající Windows XP a nejstarší podporovanou platformou se stanou Windows Vista.

Office Outlook 2013

Další velkou novinkou má být např. rozsáhlé rozšíření podpory formátu PDF, do kterého již nebude možné pouze dokumenty ukládat, nýbrž PDF soubory i importovat, editovat a dále uložit buď do původního formátu nebo vyexportovat do kteréhokoli jiného z podporovaných.

Zdroj: neowin.net

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty