Hlavní navigace

Battlefield 1 - návrat ke kořenům

V posledních dnech se na světlo světa objevil trailer na nový díl ze slavné série Battlefieldu, jenž nese přídomek s číslovkou 1. Jak již jeho názeva napovídá podíváme se na bojiště první světové války.
Coudy

Sdílet

V dnešním článku se podíváme na nově oznámený díl Battlefieldu 1 a zároveň si nejzajímavější díly veleúspěšne série.

Battlefield 1 

Trailer k Battlefieldu 1

DICE na rozdíl od konkurece v podobě Call of Duty, vsadilo v novém díle na minulost a zasadilo nový díl do období první světové války. Naštěstí se tak nepotvrdily spekulace o zasazení projektu do alternativní minulosti. Hra jistě nebude přesně dle historie, neboť vývojáři již velmi usilovně vyhledávají dobové zajímavosti, díky kterým pojetí titulu může překvapit i odborníky na historii. Podívejme se spolu na jeden z propagačních obrázků, na kterém je vyobrazen černoch s pláštěm a ozubenou palicí. Obrázek jistě nespadá do obecné představy veřejnosti o výstroji a podobě dobových vojáků. Podle tvůrců však toto má být dobovou výbava, byť takto oblečení vojáci byli spíše vzácností. Tvůrci tak zřejmě chtěli naznačit, že první světovou válku pojmou zejména po svém a upraví tak Battlefield 1 do lehce bláznivé podoby celé herní série.

Velmi zajímavý obrázek herní postavy

Dokonce některé herní mapy mají být zachycením vcelku věrně dle existující lokace. Vývojáři již navštívili bojiště první světové války ve skutečném světě a za pomoci fotogrammetrie ji převedli do hry. Nebylo by to DICE, kdyby si samozřejmě některé herní lokace nepoupravili dle sebe.

Hlavním důvodem pro zasazení nového dílu Battlefieldu do první světové mají být rozličné herní prvky, které toto období sérii přinese. K dispozici budou samozřejmě různé těžké a lehké tanky, bitevní dvojplošníky ale třeba i klasická jízdní jednotka na koních, neboť i ti sehráli bezesporu velkou roli v první světové válce.

Ve výzbroji jednotlivých vojáků poté najdeme různé pistole, revolvery, pušky a lehké a těžké kulomety, které oproti realitě má být možné nosit.  Oproti předchozím dílům má být nově předkládána významnější role dělením postav na různá povolání a navíc si budete muset zvolit specializaci v rámci bojové techniky. Cílem je pak přinést unikátní kombinaci prvků a také přinést oproti předchozím dílům boje na bližší vzdálenost. Samozřejmě nebude chybět možnost destrukce prostředí. Jak se nový Battlefield 1 povedl, budete moci zhlédnout již 21. října na PC, Playstationu 4 a Xbox One.

V následujících řádcích se společně podíváme na zajímavé díly legendární série.

Battlefield 1942

První díl slavné série nese název Battlefield 1942 a vyšel v roce 2002 a v podstatě se stal kultovní hrou, která nemohla chybět v žádném počítači.Ve hře se bojuje v Tichomoří, Severní Africe, Východní Evropě a Západní Evropě. Bojují zde proti sobě Spojenci a Mocnosti Osy. O rok později se dočkal první díl dvou rozšíření Road to Rome, který zavedl hráče na Apeninský poloostrov a Secret Weapons, který přinesl do hry nové zbraně.

Battlefield Vietnam

O dva roky později v roce 2004 měli fanoušci po prvním díle mít opět velký důvod k radosti. Vyšel nový díl Battlefieldu s názvem Vietnam a jak již název napovídá, zabýval se konfliktem vietnamské války. V podstatě se tak jednalo o přeskinovaný předchozí díl, který proti sobě postavil USA a jednotky Vietcongu. Přinesl rychlejší a dynamičtější hratelnost a vrtulníky. Druhý díl se přesto povedl a dodnes na něho spoustu hráčů s nostalgií vzpomíná.

Battlefield 2

Další díl vyšel o rok později a hráč představoval vojáka v hypotetické válce, která se odehrávala v blízké budoucnosti. Proti sobě tak stanuly americké jednotky Námořní pěchoty USMC a čínská Lidová osvobozenecká armáda. Novinkou oproti předchozím dílům ze série je propracovaný systém strategického vedení a spolupráce hráčů. Hráči mají možnost organizovat se do dvou až šesti členných družstev, s velitelem družstva, který má omezené schopnosti dávat ostatním hráčům rozkazy a zároveň má možnost přijímat rozkazy od vrchního velitele týmu a požadovat palebnou podporu, UAV, nebo zásoby a přivolání vozidla. Vrchní velitel týmu má, kromě posílání rozkazů jednotlivým velitelům družstev, také mnoho strategických možností, například přivolání dělostřelecké podpory.

Battlefield 2142

Ano, málo kdo si snad vybaví nejhorší díl série s letopočtem 2142. Hra se odehrávala v budoucnosti a byl v ní poprvé představen současný nešvar her a to konkrétně zkušenostní stromy a postupné odemykání zbraní. Oproti předchozím dílům to byl velký časový skok, ale zároveň hra nabídla žalostně málo vylepšení a novinek. Ve finále skoro všichni hráli v multiplayeru mód conquest  a nebýt Titan módu, kdy proti sobě bojovaly obrovské křižníky tak se na tento díl série snad i zapomnělo.

Ostatní díly

Následovaly samozřejmě i další díly prakticky ze současnosti, které byly velmi povedené a hraje je spousta hráčů dodnes a to konkrétně díly s číslovkami 3 a 4. Bohužel poslední díl s názvem Hardline byl v podstatě krokem vedle. Hraní si na policajty a zloděje není až tak atraktivním tématem a jedná se tak v podstatě o remástrovaný předchozí díl.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty