Hlavní navigace

Avira Antivirus v nové edici 2013

Martin Tábor

Antivirová řešení společnosti Avira rozodně patří mezi technologickou špičku, jak ostatně vyplývá z řady nezávislých testů. Příjemnou novinkou je tak jistě i vydání nové edice pro rok 2013, do níž stále patří i bezplatný Avira Free Antivirus.

Sdílet

Společnost Avira má řadu bezpečnostních programů, které jsou určeny hlavně pro operační systém Windows, avšak v současnosti nabízí řešení i pro OS X či Android. Ve velkém množství testů se již dlouhou dobu řadí na první příčky, a to v oblasti placených i freewarových antivirů. Skutečnost je taková, že Avira Free Antivirus v některých oblastech poráží nebo se vyrovná i velmi známé a placené konkurenci. Avira aktuálně vydala novou edici nástrojů pro rok 2013, do níž patří aplikace Free Antivirus, Antivirus Premium 2013, Internet Security 2013, Internet Security Plus 2013, System Speedup pro Windows a dále Free Mac Security a Free Android Security.

Avira Free Antivirus 2013

Výběr i funkce, za které je uživatel ochoten zaplatit, jsou skutečně široké a pakliže zůstaneme i u nejjednoduššího Avira Free Antiviru, lze říci, že pro počítač vybereme jedno z technologicky nejlepších řešení, a to nejen v oblasti antivirů zdarma. Jednou z nevýhod, která je patrná skutečně na první pohled, je možná mírně zastaralý design uživatelského rozhraní, který se popravdě již delší dobu nevyvíjí a příliš se neliší od vůbec prvních verzí aplikace. V dnešní době, kdy většina antivirových společností přichází z marketingových důvodů každý rok s inovovaným GUI, to může působit poněkud „levně“, avšak jedná se skutečně „pouze“ o vzhled, který je zkrátka u společnosti Avira tradičně mírně industriální. Dalším větším mínusem je u Free Antiviru okno s reklamou, které se nepravidelně zobrazuje po stažení aktualizací. Příchuť adware ale mohou vylepšit např. nízké nároky na systém.

Zdroj: avira.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty