Avast má 100 milionů uživatelů

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
Antivirový program avast! dosáhl úctyhodného milníku. Stáhl a zaregistroval si ho už totiž stomiliontý uživatel. Tím je potvrzena pozice jednoho z nejoblíbenějších antivirů na světě.
David Sillmen 12. 12. 2009

Sdílet

Málokterý antivir se může chlubit takovou oblibou jako právě avast!. Ten totiž dosáhl už sto milionů registrovaných uživatelů. Stalo se tak 8. prosince před 11 hodinou dopoledne. Celá záležitost byla pozorně dokumentována, jelikož s milníkem byla spojena také speciální soutěž, kdy uživatel, který ho dosáhne, obdrží výlet do Prahy, rodiště avastu! To se nakonec poštěstilo Irovi Kevinu Bolgerovi, který o pouhou jednu sekundu vyhrál nad jistým Francouzem.

„Získání 100 miliontého uživatele je pro nás obrovskou poctou a jsem si jistý, že Kevin si svůj první výlet do Prahy určitě užije,“ řekl Vince Steckler, generální ředitel společnosti ALWIL Software, která program avast! vyvíjí. „Tohle je krásná ukázka toho, jak rozsáhlou globální komunitu uživatelů máme. Lidé programu avast! věří a považují jej za spolehlivou ochranu.“

Uživatelé programu avast! jsou opravdu z celého světa. Čtyři sta uživatelů, kteří se zaregistrovali před a za Kevinem, bylo ze 48 zemí od Alžírska až po Zimbabwe. Kevin byl v této skupině jediný Ir.

avast! získal jen letos přes 25 milionů nových uživatelů a téměř 82 tisíc uživatelů během 24 hodin těsně po Kevinově vítězné registraci. Je to obrovský pokrok od první registrace v roce 2002 uvedl spoluzakladatel Eduar Kučera: „Vzpomínám si, jak jsme počáteční registrace dělali ručně. Zaregistrovali jsme tak přes 10 000 uživatelů.“

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku