Hlavní navigace

Atlas - novodobý Terminátor

Nejen fanoušci robotiky si v poslední době jistě všimli robota nové generace, který jistě již v mnohém v brzké době dokáže nahradit své lidské protivníky. Zajímavosti ukázky byla doslova snaha o převrácení stroje.
Coudy 16. 3. 2016

Sdílet

Nová generace robotů je bezpochyby dalším krokem do budoucnosti humanoidního robota. Firma Boston Dynamics nedávno zveřejnila video svého nového robota, který nese název Atlas. Ve videu uvidíte figuranta, který v podstatě stroj šikanuje a tak názorně předvádí jeho možnosti a dovednosti. Jistě mnohé z Vás pak napadne otázka, která společnost v brzkých dobách nemine a to bude role ve společnosti takto vyspělých strojů.

Není tajemstvím, že firma Boston Dynamics cílí na výhru v soutěži vojenské agentury DARPA o tak zvaného robotické záchranáře. Pokud se podíváme na minulý ročník, tak zjednodušeně všem soutěžícím chyběla stabilita a možnost vstát ze země s takovou elegancí, kterou ukazuje stroj s názvem Atlas.

Atlas je robot konstruovaný pro manipulaci s objekty. Bez problémů má fungovat nejen ve vnitřních, ale hlavně ve vnějších prostorách. Stroj je kompletně poháněný elektrickou energií a pro svou orientaci neboli navigaci je vybaven systémem laserového radaru a stereo senzory. Váha stroje je 81 kilogramů a výška zhruba 175 centimetrů.

Na videu uvidíte, jak si stroj poradí v terénu i ve vnitřních prostorách a zejména krátce po 2 minutě video začne být velice zajímavé.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty