Hlavní navigace

Ashampoo Burning Studio 9 - kvalitní vypalování

Vypalovacím programům ještě zdaleka neodzvonilo. Ashampoo Burning Studio 9 patří mezi to nejlepší, co může trh nabídnout. Pokročilé funkce a prostředí, ve kterém se vyzná i začátečník - to jsou hlavní přednosti této aplikace.
Roman Polášek 20. 10. 2009

Sdílet

Ačkoliv je možnost vypalování v dnešní době již integrována přímo v operačních systémech, řada uživatelů jistě mnohem raději využije speciální vypalovací program. Ve Windows jsou již mnohé možnosti, jak vypálit data na optická média, přesto mnoho uživatelů nevyužívá těchto možností a raději sáhne přímo po vypalovacím programu, se kterým zvládnou vypalování rozhodně lépe. Jednou z mnoha výhod použití speciální aplikace je samozřejmě více možností, voleb a mnohdy také přehlednější uživatelské rozhraní. Jednou z nejlepších aplikací v této oblasti je již několik let Ashampoo Burning Studio. Proslavilo se hlavně díky verzi 6, která je dodnes nabízena zdarma. Od jejího vydání však uplynulo už mnoho času. Aplikace doznala mnoha změn a vylepšení a tak aktuální verze nese už číslo 9. Podívejme se, co vše může aplikace nabídnout a jaké pokročilé funkce můžeme zde najít.

Hlavní funkce

Ashampoo Burning Studio si poradí snad se vším v oblasti vypalování. Jedná se o komplexní balík nástrojů, se kterým nebudete muset používat další aplikace na podobnou činnost. Základní funkce, jako je vypalování, zvládá aplikace na jedničku. Díky rozhraní, které je přeloženo do češtiny jistě nebudete mít problém porozumět jednotlivých funkcím a díky kvalitně navrženému rozhraní se jistě v aplikaci hned vyznáte. Jedinou kritiku rozhraní musím směřovat právě k překladu do češtiny, kde se dá několik chybiček najít, ale nejedná se o nic zásadního.

<p>Efekt průhlednosti v některých situacích způsobuje nečitelnost textu</p>

Efekt průhlednosti v některých situacích způsobuje nečitelnost textu

Efekt průhlednosti v některých situacích způsobuje nečitelnost textu

Levou polovinu okna aplikace tvoří přehledné menu tvořené ze všech voleb, které aplikace poskytuje. Mezi nejpoužívanější volby bude jistě patřit vypalování souborů a adresářů. Zaujmout by vás ovšem mohlo i zálohování souborů na optický disk a také možnost jejich obnovení z existující zálohy.

<p>Rozhraní pro přidávání souborů k vypálení</p>

Rozhraní pro přidávání souborů k vypálení

Rozhraní pro přidávání souborů k vypálení

Příznivce dobré hudby jistě potěší možnost vypalovat hudbu a také ji z hudebních nosičů ripovat. Pracovat umí aplikace také s videem. S přichystanými soubory je velmi snadné vytvořit pomocí aplikace DVD, které budete moci přehrát na kterémkoliv DVD přehrávači. Díky zabudovanému filmovému editoru budete moci rychle a snadno upravovat videa a vytvářet z nich rovnou vlastní DVD. Profesionální nástroje pro střih a úpravu videa zabudovaná aplikace jistě nenahradí, ovšem k základní úpravě bohatě stačí. Při vypalování videa a hudby oceňuji na aplikaci, že dá uživateli hned několik možností rovnou v menu a i začátečník si hned může přečíst, na jakém zařízení bude takto vypálený disk možné přehrát.

<p>Před vypálením lze video editovat</p>

Před vypálením lze video editovat

Před vypálením lze video editovat

Samozřejmostí pro takto kvalitní vypalovací nástroj je možnost kopírování CD, DVD a Blu-ray disků spolu s možností mazat přepisovatelná média. Mezi pokročilé funkce aplikace patří i možnost vytvářet obrazy disků a následně je vypalovat. Zkušené uživatele jistě potěší i možnost vypalovat bootovací disky či vytvářet upravené kopie existujících disků.

Aby byl výčet funkcí opravdu kompletní, nezapomněli vývojáři integrovat také nástroj pro vytváření obalů a potisků. Díky přehlednému průvodci již nemusíte ovládat grafické editory a můžete se i bez pokročilých znalostí naplno věnovat vizuální stránce vašeho díla. Obaly a potisky je možné vytvářet libovolnými kombinacemi obrázků, textů, tabulek či všemožných tvarů. K dispozici je poměrně kvalitní editor, ve kterém po chvilce praxe zvládnete vytvářet pěkné a efektní obaly či potisky vašich disků. Práci usnadňují také přichystaná líbivá témata, díky kterým je možné vytváření obalů značně zrychlit.

<p>Zdlouhavé vytváření obalů zkrátí předchystané šablony</p>

Zdlouhavé vytváření obalů zkrátí předchystané šablony

Zdlouhavé vytváření obalů zkrátí předchystané šablony

Spíše drobností, než užitečnou funkcí, je možnost změny vzhledu aplikace. V základní verzi je uživateli nabídnut výběr ze dvou přichystaných skinů, z nichž ten barevnější můžete vidět na obrázcích. Zvolit však můžete i černou variantu.

<p>Už při instalaci je uživateli nabídnuta volba vzhledu</p>

Už při instalaci je uživateli nabídnuta volba vzhledu

Už při instalaci je uživateli nabídnuta volba vzhledu

Ke všem funkcím, které lze v Ashampoo Burning Studiu najít, je k dispozici ihned přístupná nápověda, která je však bohužel v angličtině.

Bohužel ne zdarma

Jak už to bývá, vše má své mouchy a tou největší je zde bohužel cena. Ve verzi 9 je Ashampoo Burning Studio placenou aplikací a pokud se rozhodnete jej zakoupit, bude vaše peněženka asi o 8 stokorun ihned lehčí. Za ně však získáte opravdu kvalitní aplikaci, která vám pomůže snad se vším, co budete při vypalování potřebovat. Bohužel konkurence umí být i levnější a lze také najít podobně funkčně vybavené aplikace, které jsou zdarma. Pokud se řadíte mezi nenáročné uživatele, kteří končí u vypalování fotek z dovolené, jistě si vystačíte s bezplatnými aplikacemi. Pokud však toužíte po více funkcích a možnostech, doporučuji vyzkoušet Ashampoo Burning Studio 9, ve kterém můžete najít přesně to, co už dlouhou dobu hledáte.

Ve spolupráci s obchodem sw.cz navíc máte příležitost zakoupit nejnovější verzi se slevou 30%.

Pro uplatnění slevy navštivte http://www.sw.cz/ashampoo-burning-studio-9/ a použijte následující slevový kupon: „Sah3Q

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty