Hlavní navigace

Apple Watch - Stylové hodinky s výdrží baterie stěží jeden den

Coudy

První recenze na chytré hodinky od světoznámé společnosti Apple se po skončeném embargu začínají objevovat jako houby po dešti. Pojďme se společně podívat na hlavní přednosti a nedostatky Apple Watch.

Sdílet

Oficiální prodej hodinek od společnosti Apple se má spustit 24.dubna, ale již dnes po skončeném embargu první média vypustila na světlo světa své recenze. Apple Watch podle očekávání dosáhly množství ovací za skvělé zpracování a vzhled, což je u výrobků od firmy Apple již nepsaným standartem. Dalším vychvalovaným faktem je velká nabídka výměnných řemínků či přesnost měření ve fitness aplikacích.

Primárně by všechny chytré hodinky spárované s mobilním telefonem měly urychlit přístup k různým notifikacím či usnadnit a urychlit přístup k vybraným aplikacím. Mnozí uživatelé jako první věc upozorňují na velké množství chyb (tzv. bugů) a v podstatě zatím vylučují možnost použití aplikací třetích stran. Dále způsob ovládání, které je pro nové uživatele velmi matoucí, a dokonce jsou zaznamenány i problémy s výkonem hodinek a rychlost jejich odezvy na ovládání. To lze do jisté míry samozřejmě přičíst na vrub jejich prvotnímu neodladěnému softwaru, který se jistě časem Applu podaří vylepšit do stabilní verze.

Největším negativem však zůstává avizovaná výdrž Applu na jedno nabití, která činí pouhých 18 hodin při normálním používání. V tomhle směru Apple Watch bohužel zaostávají za veškerou svou významnou konkurencí. Cena základního modelu je stanovena v USA na 349 dolarů a zájemci o luxusní verzi si však budou muset připravit nejméně deset tisíc dolarů. Zda hodinky prorazí na trhu, či nikoliv, ukáže až čas.

Zdroj: cnet.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty