Hlavní navigace

Apple má eminentní zájem o Twitter

Podle insiderů se schyluje k velkému internetovému obchodu. Společnost Apple si totiž dělá zálusk na komunitní síť Twitter, která v poslední době zažívá enormní boom. Nabídka je 700 milionů dolarů.
David Sillmen 6. 5. 2009

Sdílet

Tvůrci Twitteru, původem malá americká firmička, si můžou mnout ruce. Jejich produkt vystřelil skutečně raketově, a pokud se minulé roky nesly ve jménu internetových služeb Youtube nebo Facebook, momentálně je na koni právě Twitter. Podle řady odborníků je to nejžhavější zboží v celém Sillicon Valley. Cena značky i počet uživatelů každým dnem raketově rostou. Momentálě twittuje už přes pětadvacet milionů lidí a některé zdroje dokonce tvrdí, že poté, co se na Twitter přihlásila celebrita Oprah Winfrey, roste počet uživatelů čtyřicetiprocentním tempem každý týden.

Není tedy divu, že kolem sídla Twiiteru obcházejí velmi silní zájemci o koupi služby. Pokoušel se o to již Google, který však byl se svou nabídkou odmítnut. A jistě se o to pokoušela celá řada dalších firem. Nejvážnějším kandidátem je však podle dobře informovaných zdrojů společnost Apple. Ta už v listopadu minulého roku měla za Twitter nabízet 500 milionů dolarů. Teď se její nabídka údajně pohybuje kolem 700 milionů dolarů. Vše probíhá v tichosti a Apple prý chce kontrakt oznámit v červnu tohoto roku.

Uvidíme, zda se zase jednou naplní pravidlo, že každý má svou cenu. Ještě minulý rok totiž majitelé Twitteru prohlašovali, že prodávat nehodlají. Teď ale může být ta příhodná chvíle. Nikdo totiž neví, zda bublina Twitteru nesplaskne. Vždyť i takoví velikáni jako Skype nebo Youtube mají problémy se zafinancováním svých služeb.

Zdroj: TechCrunch

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty