Apple chce za reklamu na svých zařízeních milion dolarů

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
Velmi odvážně se společnost Apple pouští do segmentu mobilních reklam. Má značné předpoklady k úspěchu, takže při zavádění si může od inzerentů říct zhruba o milion dolarů. Zřejmě ho také dostane.
David Sillmen 30. 4. 2010

Sdílet

Společnost Apple by si za reklamu na svých mobilních zařízeních mohla říkat zhruba o milion dolarů, tvrdí marketingoví odborníci pro list Wall Street Journal. Při zavádění nové by mohlo jít ještě o větší částky. Inzerenti totiž budou chtít být jako první „u toho“, což by jim mělo zajistit i nepřímou publicitu – například budou na nejrůznějších obrázcích, která média z nové reklamní platformy iAd vytípají.

Apple s iAd vstupuje na zatím poměrně malý, nicméně rychle rostoucí trh. Společnost už dříve naznačila, že by po partnerech, kteří budou chtít být u zavádění, mohla chtít až deset milionů dolarů (za jeden reklamní program). Na startu však bude jen několik exkluzivních partnerů, tudíž by se jim investice mohla vyplatit. Marketéři tvrdí, že normální ceny se pohybují mezi sto a dvě stě tisíci dolary.

Z nové platformy ale nebude profitovat jen Apple. Velkou radost by měli mít především vývojáři aplikací, kteří tak získají nový způsob, jak vydělat. Apple je poměrně velkorysý. Čtyřicet procent z ceny reklamy si ponechá a šedesát procent připadne právě tvůrcům. Hlavně při tom zavádění by to mohly být hodně zajímavé sumy, ale i poté to zavání zajímavým byznysem.

Zdroj: Reuters

Autor článku