Hlavní navigace

App Store už má 500.000 aplikací

App Store je velice úspěšným projektem, a to i díky tomu, že ho nezávislí vývojáři neustále zásobují novým obsahem, který vzbuzuje zájem uživatelů. App Store mělo projít více jak půl milionu aplikací.
David Sillmen 25. 5. 2011

Sdílet

Nejde sice o oficiální číslo, je však vysoce pravděpodobné. Podle studie společností 148Apps, Chomp, a Chillingo prošlo App Store více jak 500.000 aplikací. To neznamená, že na něm v současnosti jsou také vystavené – některé aplikace za čas mizí. Přesto je to další velký úspěch Apple, že vývojáři její platformě tak důvěřují. Ačkoliv nejúspěšnějším operačním systémem pro chytré telefony je Android, Apple si stále drží pohodlný náskok právě v množství aplikací připravovaných (často exkluzivně) pro iOS.

Zajímavé jsou i další statistiky z App Store. Nejčastějšími aplikacemi jsou hry (16%), aplikace na čtení (14%) a zábavní programy (11%). Průměrná cena jedné aplikace byla vyčíslena na 3,64 dolaru, což představuje přibližně 65 Kč. Celých 37% aplikací je přitom zdarma a nejoblíbenější cenovkou je 0,99 dolaru.

Nejúspěšnější aplikací je hra Angry Birds, která se jako nejprodávanější udržela 275 dní. Na druhém místě je The Moron Test, který byl nejprodávanější 38 dní. Pokud byste si chtěli koupit všechny aplikace na App Store, zaplatili byste 892 milionů dolarů.

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty