Hlavní navigace

App Inventor umožní tvorbu aplikací pro Android i začátečníkům

Google vypustil opravdu zajímavý nástroj pro operační systém Android. S pomocí App Inventor mohou nyní pro tento systém vytvářet aplikace i ti tvůrci, kteří nemají valné programátorské schopnosti.
David Sillmen 13. 7. 2010

Sdílet

Po roce testování vydal Google zajímavý program jménem App Inventor, který má umožnit tvorbu aplikací pro operační systém Android také těm, kdo nemají takové zkušenosti s programováním software, ale nechybí jim zajímavé myšlenky. Google si samozřejmě uvědomuje, že čím více zajímavých aplikací pro Android vyjde, tím lépe pro něj. Jednak jimi zvyšuje popularitu systému a rozšiřuje jeho funkčnost, jednak mu z těch placených plynou stále vyšší příjmy.

Myšlenka Add Inventoru je taková, že po světě chodí spousta lidí se skvělými nápady, kteří ale nemají možnost je realizovat kvůli nedostatečným programátorským schopnostem. App Inventor přitom nabízí jednotlivé úseky kódu, které lze spojit do funkčního celku s unikátními schopnostmi a navíc opatřit rozhraním, které snadno vytvoříte v příslušném prohlížeči.

App Inventor je kompatibilní s Windows, Linuxem i OS X. Ke svému běhu vyžaduje Javu 6 a účet u Google. Testy programů je zatím nutné provádět na zařízeních s Androidem, protože emulátor ještě není k dispozici.

Než se ale vrhnete do tvorby vlastních aplikací, uvědomte si, že použitím App Inventoru automaticky odevzdáváte licenci programu do rukou Google. Práva na tomto duševním vlastnictví tak budou náležet Google. To není úplně nejlepší motivace…

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty