Hlavní navigace

Aplikace Záchranka v novém. Může se hodit i na horách

Mobilní aplikace Záchranka patří k softwarovému vybavení, po němž (při troše té smůly) sáhnete jednou za mnoho let. Pakliže ovšem nadejte jejích 15 minut slávy, může být hodně užitečná. Vývojáři aktuálně přidávají i spolupráci s Horskou službou.
Martin Tábor 24. 1. 2018

Sdílet

Záchranka pro mobilní telefony je cca dva roky starý projekt, který zaštiťuje nezisková organizace, přičemž hlavními sponzory jsou Nadace Vodafone ČR a také Česká pojišťovna, Zdravel a iSETOS. Je ovšem škoda, že s něčím podobným nepřišel již dříve samotný „stát“. Oproti běžnému zavolání na číslo 155 nebo univerzální 112 totiž nabízí řadu výhod. Podle zákona musí záchranná služba (není jen jedna) reagovat pouze na telefonní volání, které zprostředkuje i tato aplikace. Kromě toho však záchranářům automaticky poskytne řadu dalších údajů.

Aplikace Záchranka

aplikaci Záchranka můžete mít předem vyplněné základní zdravotní údaje (vážné nemoci, užívané léky, alergie), bydliště, kontakt na blízké osoby, ale zásadní předností je možná automatické odeslání vaší polohy zjištěné přes GPS. Data odchází paralelně při vytočení hovoru, a to buď přes internet nebo jako SMS.

Aplikace Záchranka na horách

V přírodě je tedy aplikace neocenitelná, protože při běžném zavolání 155 mají dispečeři jen velmi přibližnou polohu získanou od mobilního operátora. Kromě toho obsahuje aplikace i přehledně zpracované instrukce pro první pomoc, databázi AED (defibrilátor pro laiky) a jiné pomůcky. Poslední novinkou je potom spolupráce s Horskou službou – aplikace sama pozná, zda se nacházíte v horské oblasti (do 40 km od HS), takže kontaktuje i příslušný dispečink a vytočí číslo 1210.

Zdroj: zachrankaapp.cz

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty