Hlavní navigace

Android se šíří rychlostí 60.000 uživatelů denně

Operační systém pro chytré telefony Android rozhodně nepatří mezi ty neúspěšné. Naopak, denně je aktivován na desítkách tisíc přístrojů, ročně to pak dělá úctyhodných jednadvacet milionů.
David Sillmen 20. 4. 2010

Sdílet

V poslední době se do éteru dostaly řeči o tom, že operační systém Android od Google není zase tak úspěšný, jak média prezentují. Aby Google zamezil těmto spekulacím, zveřejnil čísla, ze kterých si každý může udělat vlastní obrázek. Android je podle nich denně aktivován na zhruba 60.000 nových přístrojích. To dělá ročně 21 milionů. Pokud zkombinujete tato čísla se statistikami a trendy trhu, zjistíte, že za pár lety by Android měl být  po Symbianu druhým nejpoužívanějším operačním systémem pro mobily.

Pravdou nicméně je, že o úspěch Androidu se starají především výrobci třetích stran. Zejména nové telefony HTC Legend a HTC Supersonic s Androidem na palubě jsou kritikou hodně velebeny. Google by samozřejmě spíše uvítal, kdyby měl úspěch Androidu na svědomí jeho vlastní telefon The Nexus One. K tomu již ale konkrétní čísla neposkytuje a nepřímo tak potvrzuje zprávy o tom, že s prodeji The Nexus One to není žádná sláva. Spekulace o tom, jak The Nexus One skolí iPhone, se tak z dnešní perspektivy zdají být docela úsměvné.

Zdroj: OSI

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty