Hlavní navigace

Android Market dostupný už i Čechům

David Sillmen

Android Market od společnosti Google je nyní k dispozici i českým uživatelům. Ti mají nyní přístup k více než 80 000 placeným Android aplikacím. Celkem už se vyskytuje ve 32 zemích světa.

Sdílet

Češi používající mobilní zařízení s operačním systémem Android si nyní mohou koupit mobilní aplikace ze služby Android Market. Na uživatele čeká výběr z více než 80 tisíc aplikací jak placených, tak i bezplatných. Jedná se například o hry nebo aplikace pro sociální sítě a organizování.

Instalace nejnovější verze služby Android Market

Podmínkou nakupování aplikací přes Android market je instalace nejnovější verze této služby. Pro telefony se systémem Android 1.6 a vyšší se nejnovější verze Android marketu nainstaluje sama automaticky. (K automatické instalaci nedochází u systému Android 1.5 a nižší).

Platební systém v Android Marketu

Google Checkout je systém, který zpracovává platební transakce v Android marketu. Pro uskutečnění transakce je nutné zadat údaje platební karty. Uživatelé se systémem Android 1.6 a vyšším zadají tyto údaje přímo ze svého mobilním zařízení. Vlastníci telefonů ze systémem Android 1.5 a nižším si musí nejdřív založit účet na Google Checkout a platební údaje zadat přes prohlížeč svého počítače.

Informace o Android Marketu

Android market v současné době nabízí více než 80 000 aplikací. Uživatelé mohou nakupovat placené aplikace ve 32 zemích, včetně České republiky. Ostatní uživatelé mají přístup k bezplatným aplikacím. Android market je atraktivní platformou i pro vývojáře. Své aplikace mohou monetizovat vývojáři z 29 zemí po celém světě. Prodej aplikací pro české vývojáře prozatím dostupný není.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty