Hlavní navigace

Android 4.2: více uživatelů na jednom zařízení

Martin Tábor

Letošní podzim je na IT události skutečně bohatý a po Microsoftu i Applu plánuje představit svoji novinku i Google. Tzv. "lunch party" se má konat 29. října a z dostupných informací lze vyvodit, že zřejmě půjde o představení plánovaného Androidu 4.2.

Sdílet

Microsoft plánuje již tento pátek uvést na trh operační systém Windows 8 a své první – ryze vlastní – zařízení Surface. Apple představí iPad Mini a Google si v podstatě na stejnou dobu přichystal též svou vlastní akci. Ta se uskuteční v New Yorku 29. října a mělo by se jednat o oficiální představení detailů nové verze mobilního operačního systému Android. Právě v tomto odvětví roste konkurence v poslední době raketovým tempem a vzhledem k tomu, že Android je kromě smartphonů určen i pro tablety, musí se do budoucna vyrovnat mimo iOS či chystaného WP8 i se samotnými Windows 8 a Windows RT.

<p>&#160;</p>

První screenshoty Androidu 4.2

To bude velká výzva a Google si to jistě dobře uvědomuje. I z toho důvodu by nový Android 4.2 měl přinést řadu změn, z nichž jedna je právě podpora více uživatelských účtů na jednom zařízení. To je jedna z funkcí, která na většině „přenosných“ systémů dnes chybí, avšak Windows ji zvládnou pochopitelně bez problému. U nového Androidu tak bude nastavení všech aplikací vázáno právě na konkrétního uživatele a účet bude zabezpečen. Další možností bude např. individuální nastavení rodičovské kontroly. Kromě toho je již jisté, že poslední verze Androidu přijde s přepracovanou fotogalerií, která bude novým designem více zapadat do prostředí sociální sítě Google+. V nových verzích se však objeví i další integrované aplikace jako Gmail.

Zdroj: digitaltrends.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty