Hlavní navigace

Android 4.0 Ice Cream Sandwich na dosah

Pomalu, ale jistě se blíží vydání nadcházející verze operačního systému pro mobilní platformy z dílny Googlu. Android Ice Cream Sandwich má přinést především sjednocení větví pro tablety a jiná přenosná zařízení s menší úhlopříčkou displeje.
Martin Tábor

Sdílet

Na stránkách Android Developers Blog se objevila zpráva, že Android 4.0 s kódovým názvem Ice Cream Sandwich bude podporovat přenosná zařízení s libovolnou velikostí displeje bez ohledu na to, zda se bude jednat o přístroj typu tablet či chytrý mobilní telefon. Navíc má být pro všechny varianty nasazení určena jedna verze operačního systému, která se tak zřejmě bude schopna konkrétnímu hardwaru přizpůsobit, aby ovladatelnost uživatelského rozhraní zůstala na optimální úrovni. Scott Main, jenž je autorem velkého množství informací na blogu vývojářů Androidu dále píše, jakým způsobem mají tvůrci aplikací upravit své dosavadní produkty.

Způsob tvorby layoutu nových aplikací

Jedná se především o to, jak zajistit, aby aplikace optimalizované pro tablety zůstaly nadále spustitelné pouze na adekvátních přístrojích a naopak. Další věcí je doporučení k updatu současných aplikací, který má vést ke sjednocení tabletových a „smart phone“ provedení. Do budoucna by tak vývojáři měli publikovat pouze jednu verzi, čímž se zjednoduší mimo jiné i proces aktualizace a předejde se zbytečným problémům. Programy budou obsahovat dvě varianty rozhraní, přičemž každá z nich bude optimalizována pro určitou kategorii displejů a aplikace při spuštění dle informací o hardwaru sama rozhodne, které uživatelské rozhraní se má použít.

Deklarace použitelnosti aplikace pouze pro tablet

Přesné datum vydání Androidu 4.0 zatím není známo, avšak současný plán hovoří o přelomu října a listopadu. Vývojářské SDK pro tvorbu programů by však mělo být dostupné velmi brzy, s dostatečným předstihem před uvedením finální verze samotného systému.

Zdroj: blogspot.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty