Hlavní navigace

American Express chce konkurovat službě PayPal

David Procházka

Společnost American Express zprovoznila internetový elektronický platební systém, který má být významnou konkurencí pro zavedený a uživateli oblíbený PayPal. Nový platební systém se jmenuje Serve a startuje na platformách Android a iOS.

Sdílet

Zástupci společnosti American Express se nechali slyšet, že se u svého platebního systému nevydali cestou zavedených standardů (tak jako to udělala například společnost MasterCard), ale zástupci firmy vsadili na vlastní řešení startující na platformách operačních systémů Google Android a Apple iOS. Nejde jen provázání s určitou debetní kartou, ale dle slov provozovatele jde více o digitální bankovní účet snadno dostupný z mobilní platformy. Hlavním účelem má být on-line nakupování, placení pravidelných i jednorázových plateb nebo odesílání peněz jiným uživatelům. Lze usuzovat, že chce AmEx vytvořit prioritně konkurenta zavedeného systému PayPal.

 

Služba Serve, jak ji AmEx nazval, umožní vést v rámci jednoho uživatelského účtu tzv. podúčet. Jde o vnořený účet v rámci vašeho účtu, který můžete přidělit do užívání dětem, rodině či přátelům. U podúčtů lze samozřejmě stanovit limity plateb. Služba již odstartovala v USA, do konce roku 2011 bude dostupná ve zbytku světa. AmEx si ale za použití služby nechává zaplatit zhruba 3 procenta z částky převáděné na virtuální účet. Tato skutečnost službu právě vůči PayPal dosti diskriminuje. Dalším negativem je minoritní zastoupení AmEx na některých trzích, zejména v Evropě. Může se tak snadno stát, že se Serve zařadí po bok dalších podobných služeb, které stojí ve stínu služby PayPal.

Zdroj: SG

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty