Hlavní navigace

Adobe vydalo aktualizaci Flash 11.3 a AIR 3.3

Firma Adobe uvolnila "desetinové" aktualizace technologií Flash a AIR, které přináší kromě oprav chyb i několik nových funkcí. Některé se týkají speciálně nástrojů pro vývojáře, ale jiné se dotknou i oblastí "viditelných" běžným uživatelem.
Martin Tábor

Sdílet

Aktualizace 11.3 platformy Flash Player přináší delší řadu oprav chyb, a to i v bezpečnostní rovině. Kromě toho však obsahuje i nové funkce a řadě uživatelům, kteří již mají předchozí verzi 11.2, se aktuální vydání nainstalovalo díky novému způsobu aktualizací tzv. na pozadí, stejně jako např. Google Chrome. Ačkoli se již velmi dlouho mluví o tom, že proprietární technologie Flash nemá budoucnost, v současné době se zdá, že její odchod nebude nijak dramatický. Oproti společnosti Apple, která tuto technologii v podstatě tradičně „ignoruje“ se Microsoft v případě Windows 8 vydal zcela jiným směrem a Flash integroval jako jediný povolený zásuvný modul do svého budoucího prohlížeče IE 10 ve verzi pro „tabletové“ Metro.

Ilustrační obrázek – Adobe Flash Player

Novinky verze 11.3 jsou např. následující:

  • podpora vstupu z klávesnice ve full-screen režimu,
  • snížení času odezvy při streamování zvuku pomocí NetStream,
  • bezpečný mód pro Firefox (zvyšuje ochranu před malware při použití Firefoxu 4+ na Windows Vista nebo 7, jedná se o podobné zabezpečení jako u Flashe v Google Chrome),
  • streamování textur,
  • podpora automatických aktualizací pro Mac OS a zlepšení integrace s AppStore.

Novinek je pochopitelně mnohem více, ale jedná se již o věcí více technického rázu, které přidávají nové možnosti vývojářům. V případě technologie AIR byla zahrnuta podpora pro stylus na systému Android 4 ICS a zlepšena kompatibilita se systémem iOS, včetně výkonu nebo podpory vývojářských nástrojů.

Zdroj: adobe.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty