Hlavní navigace

Adobe vydal první betu Flash Playeru 11

Po delší době přišla firma Adobe s novou majoritní verze jednoho ze svých nejrozšířenějších produktů. Spolu s Flash Player 11 se chystá i vydání Adobe AIR 3.0, které je schopno do jisté míry přenést svět www technologií na desktop.
Martin Tábor 15. 7. 2011

Sdílet

První veřejná betaverze Flash Player 11 přináší dlouho očekávanou novinku, jíž je jednoznačně nativní podpora 64-bitových operačních systémů a prohlížečů, zahrnující Windows, Mac OS i GNU/Linux. Dále přidává podporu Stage3D Accelerated Graphics Rendering (vylepšená architektura pro hardwarové renderoráví), softwarovou kompresi z webových kamer do kodeku H.264, nativní podporu JSON, kompresi zvuku G.711, vykreslování kubických beziérových křivek, vylepšení Garbage collectoru a JPEG-XR.

Adobe Flash Player (ilustrační obrázek)

AIR 3 přichází s vylepšeními na poli výkonu, což umožňuje zpracovat pokročilé grafické úlohy, HD video, a to zcela multiplatformě. Nové vydání přináší vylepšení, která jsou využitelná všemi vývojáři ve všech typech aplikací, avšak primárně se Adobe zaměřilo na technologie, jejichž optimalizace přinese největší užitek pro vývoj her. Výhoda Adobe AIR spočívá jak v samotné multiplatformitě, tak i v tom faktu, že vývoj aplikací probíhá ve známých technologiích z rodiny HTML a JavaScriptu.

Kompletní seznam změn pro Adobe Flash 11 je k dispozici zde, pro AIR 3 zde.

Zdroj: adobe.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty