Hlavní navigace

Adobe Photoshop CS5 těsně před uvedením

Společnost Adobe se velmi aktivně chystá na uvedení nejnovější verze oblíbeného grafického programu Photoshop Creative Suite 5. Uvedení se dočkáme za deset dní a budeme jej moci sledovat online.
David Procházka

Sdílet

Adobe Photoshop je dlouhodobý světový standard pro editaci bitmapový obrázků v nejvyšší kvalitě. Grafici celého světa jej oceňují zejména při úpravě fotografií, ale také při tvorbě zcela nových obrázků. Společnost Adobe s tímto editorem doslova převálcovala konkurenci, i když někteří profesionální grafici nedají na konkurenční produkty dopustit. Oficiální celosvětové uvedení se nová verze s označením Creative Suite 5 (CS5) dočká 12. dubna tohoto roku a prezentace bude přenášena online na webu. Na těchto stránkách probíhá odpočet do spuštění uvedení, pokud se hodláte zůčastnit virtuální prezentace, pak se zde zaregistrujte.

Světlo světa spatřilo již mnoho informací o nových či vylepšených funkcích nové verze programu Adobe Photoshop CS5. Jmenujme nyní ty nejdůležitější inovace.

  • Program bude určen zejména pro Windows 7 a Mac OS X 10.6 – starší operační systémy budou podporovány, až na Max PowerPC.
  • Nová verze přinese lepší podporu hardwaru s možností využití technologie OpenCL, kdy se část výpočtů přenese z procesoru PC na procesor grafické karty.
  • Představí se technologie PatchMatch, která nabízí algoritmus pro strukturální editaci bitmapových obrázků. Jde o technologii, která dovolí nové možnosti v editaci bitmapových obrázků – zaměřuje se na záměny, náhrady či přesouvání úseků obrázku. Více o této technologii se dočtete zde (anglicky).
  • Dále se v nové verzi objeví vylepšení stávajících tvarů štětců a také zcela nová Warp technologie. Hovoří se také o grafické podpoře pro vývojáře aplikací určených pro Apple iPhone.

Zdroj: Adobe

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty