Hlavní navigace

Adobe "nabídlo" Photoshop zdarma: za vším byla chyba

Na webu společnosti Adobe Systems se objevily ke stažení starší verze některých nejznámějších aplikací jako Photoshop, Illustrator nebo Premiere Pro. Aktuálně však vyšlo najevo, že za vším bylo pouze "technické" nedopatření.
Martin Tábor

Sdílet

Adobe na svém webu zpřístupnilo ke stažení rodinu aplikací ze staršího balíku CS2, což zcela pochopitelně vyvolalo nejen ze strany zpravodajských serverů značnou odezvu. Nutno říci, že ani starší verze grafických nástrojů CS2 rozhodně nepatří do „dřevních dob“ počítačů, a tak je v ní již implementována i většina současných funkcí. Kromě toho, že se na internetu vyskytlo mnoho zpráv, hovořících o tom, že Adobe nabídlo starší aplikační balík skutečně zdarma, dané programy si podle míry zatížení (odezvy) serverů pravděpodobně stihlo i značné množství lidí stáhnout a nainstalovat.

Původní stránka na webu Adobe.com

Zveřejnění souborů ke stažení však nastalo pouze v rámci ukončení podpory zmíněné verze CS2, a to omylem pro všechny majitele účtu Adobe ID (případně i nově registrované). Mohlo se tak zdát, že Adobe skutečně nabídlo zmíněnou sadu programů všem zdarma, ale pravda je taková, že pro jejich používání je, bohužel, stále nutné vlastnit původní platnou licenci. Umístění souborů na web souviselo se zrušení zadávání sériového čísla při instalaci již nepodporovaného software a Adobe již v současné době podniká kroky, které neprávem nainstalovaný software deaktivují.

Zdroj: adobe.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty