Hlavní navigace

Adobe Flash Player 11.2 brzy na scéně

Společnost Adobe zdárně pokračuje s vývojem dalšího updatu technologie Flash. Nová verze Flash Player 11.2 se v současné době nachází ve své třetí betaverzi a přinese řadu nových vlastností i vylepšení výkonu.
Martin Tábor 29. 12. 2011

Sdílet

Nadcházející verze Flash Playeru přinese další technologický postup v podobě zlepšení výkonu, širší podpoře videa a dalších vlastností. Aktuálně je dostupná již třetí veřejná betaverze, kterou si může volně stáhnout a vyzkoušet každý uživatel systému Microsoft Windows, Apple Mac OS X i GNU/Linux. Nové vlastnosti připravovaného vydání by šlo rozdělit do třech kategorií. Těmi jsou:

  • vlepšená podpora práce s myší:
    Tato funkce dává vývojářům mnohem více prostoru při vytváření různých 3D scén a webových her. Např. u panoramatických scén již není pohled omezen na určitý úhel, ale při jednom tahu myši je možné obrazem rotovat stále dokola. Vylepšena je i podpora pro pravé tlačítko.

Oficiální demonstrační video

  • vícevláknové zpracování videa:
    Umožňuje výpočty spojené s dekódováním videa rozdělit na více jader procesoru a mnohem lépe tak využít výkonnostní potenciál dnešního hardware. Nárůst výkonu by měl být skutečně znát a dle slov vývojářů se jedná o klíčovou změnu architektury, která by měla časem umožnit implementaci dalších nových vlastností.
  • aktualizace na pozadí:
    Novinka, jež umožní mnohem efektivnější distribuci nejen bezpečnostních updatů. Po vzoru např. Google Chrome již nebudou uživatelé nadále obtěžování výzvami ke stažení nové verze Flash Playeru, ale aktualizace proběhne zcela automaticky. To rovněž omezí riziko nákazy počítače spojené s užíváním zastaralé verze.

Dříve velmi ambiciózní konkurenční projekt Silverlight od Microsoftu se nedávno dočkal páté verze, která se ovšem s největší pravděpodobností rovněž stane poslední. Silverlight se totiž nikdy nedokázal stát pro Adobe Flash skutečně nebezpečným protivníkem a v poslední době je navíc zrak mnoha firem upřen na technologie spojené s HTML5, do nichž i Microsoft vkládá značné naděje. Na odchod Flashe si však pravděpodobně budeme muset počkat mnohem déle, i když jeho ústup již probíha např. na mobilních OS.

Zdroj: adobe.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty